Sevgilinizle Birlikte Olmak isteyeceğiniz 5 Yer

Genel Bilgiler

Sevgili ile birlikte geçen her zaman özel elbette. Ancak kimi yerler vardır ki yalnız gezilmeyecek kadar romantiktir. Ağaçlar, çiçekler, tarihi binalar, enfes bir manzara… Kulağa hoş geliyor değil mi? Sevgili ile olmak isteyeceğiniz yerler dememizin sebebi de bu aslında. Elbette “yalnız” olanların buna üzüleceğini hesap ederek böyle yumuşatıcı bir açıklamayı tercih ettik. İşte çift olarak gezilmesi gereken yerler.

Yurt Dışında Sevgili İle Gezilebilecek Yerler

1 – Belçika – Brugge

bruge-sevgiliyle-gidilebilecek-yerler

Orta Çağ mimarisi, son baharda dökülen renkli yaprakları, tarihi mekanları ve özel çikolatası denilince akla elbette Brugge geliyor. Sevgililerin ilk tercihlerinden olan Burgge, tertemiz kanalları ve çiçek pazarları sayesinde aşıklar kenti olarak anılmayı hak ediyor.

2 – İtalya – Venedik

sevgiliyle-yurt-dısında-gidilbilecek-yerler-ıtalya-venedik

Bir diğer aşıklar kenti de İtalya’dan Venedik… Kanallarla ve köprülerle birleşerek kurulmuş bir şehir aşıklar kenti olarak anılmayı hak ediyor olsa gerek? Kanalları, mimarisi ve sanat eserleriyle dolu şehir, sevgiliyle gezilebilecek en iyi yerlerden.

3 – Hollanda – Amsterdam


Dünyanın birçok yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam, kanalları ve 17. yüzyıldan kalma yapıları ile sevgiliyle görülmesi gereken yerlerden. Ayrıca Amsterdam’a kuzeyin Venedik’i denildiğini de unutmayalım.

4 – Fransa – Paris

sevgiliyle-yurt-dısında-gidilbilecek-yerler-paris
Aşıklar kenti denildiğinde belki de ilk akla gelen şehir Paris’dir. Eyfel Kulesi altında sevgiliyle fotoğraf çekilmek olmazsa olmazlardandır. Yine sevgiliyle gidilebilecek birçok müzenin de Paris’de yer aldığını hatırlatalım.

5 – İspanya – Barcelona

sevgiliyle-yurt-dısında-gidilbilecek-yerler-barcelona
Kendine özgü kültürü, mimarisi sayesinde turistlerin gözdesi olan Barcelona, aşıklar için de önemli yerlerden. Özellikle tarihi mekanları seven sevgililer için keyif katacak bir şehir.

  • DURU
    DURU - 10:32

    Resim kaliteleri olsun anlatımınız çok güzel, elinize sağlık.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!