Ana sayfa Seyahat Deneyimini Yaz!

Seyahat Deneyimini Yaz!

Blog yazmak: Seyahat deneyimlerimizi blog yazarak ziyaretçilerle paylaşmak günümüzde bir hobi haline gelmiş ve zengin etmese de ufak tefek reklamlar sayesinde para kazandırmaya başlamıştır. 

Bu konu üstünde duracak olursak Blog yazarlığı yapmak belli başlı konularda bilgi birikimi gerektirebilir. Website açmak bile bunların en başında gelen unsurlardan sayılabilir.

Başta her şey kolay görünse de zamanla hiç de öyle olmadığı fark edilince maalesef uğraşa son veriliyor. İlk başlarda hayranı olunduğu kişiler veya sitelerin taklidi yapılmaya çalışılıyor ve üstesinden gelemeyeceğimiz bir problem çıkınca destek almak yerine vazgeçiliyor. Halbuki bize göre bir siteye özenmek ve ona bakarak esinlenmek başlangıç için en doğal şeydir.

Bu içeriği hazırlamamızdaki asıl neden, ayda 300k tekil kişi tarafından ziyaret edilen sitemizde sizinde seyahat deneyimi yazınıza yer vereceğimizi bildirmemizdir. Yada kendi yazılarınızı yazmak isteyeceğiniz bir blog sayfası oluşturmanızda size yardımcı olmak.

gezilesiyer.com olarak blog açmak isteyenlere hiç bir kar amacı gütmeden iletişim bölümünden destek vermeye hazırdır. Eğer Blog açmak, yazılarınızı paylaşmak istiyorsanız aşağıdaki adımları iyice okuyunuz.

Blog yazarak para kazanma:  İnternet’ten para  kazanma teknikleri hakkında bir dolu sayfa yazı yazılabilir elbette. Biz Seyahat bloğu açmak isteyenlerin kafasında oluşan sorulardan en önemlisinin, ” eee tamam bloğu açtık da, para kazanmaya ne zaman başlayacağız ” sorusunu duyar gibiyiz. Bunun gibi bir çok soruların cevabını mail yoluyla cevaplandıracağız ve yeri geldiğinde Arama Motoru Optimizasyonu desteği vereceğiz. Ve bunların hepsini samimiyete göre değerlendireceğimizi bilmenizi isteriz.

Bu yazının tamamını okuduğunuzda içerik oluşturma konusunda hazır olmuş olacaksınız.


Kopya İçerik: Yazılarınızın içeriğini oluşturduğunuzda en az %80’lik büyük bir bölümünün özgün olması gerekmektedir. Yani siteniz için yazılan bir yazının daha önce hiç bir sitede yer almamış olmasına özen göstermelisiniz. Bu hassasiyeti kelime hanesi kadar görsel eklemelerde de göstermelisiniz. Eğer içeriğiniz özgün ve yararlı bulunursa arama motorlarında hızlı bir yükseliş yapar ve üst kısımlarda kalıcı olur.


 Kaliteli İçerik Üretme:  Bu noktada üzerinde durulması gereken en önemli husus üretimi yapılan içeriğin insanlığa yarar sağlayacak unsurlarla yoğurulmasıdır. Kelime kurallarına uyulması ve cümlelerin akıcı olması ziyaretçilerin sayfalarımızda uzunca vakit harcamalarına sebep olacaktır. 

  • Hemen çıkma oranı: İçeriğin okunma kalitesi ne kadar yüksek olursa sayfanın açık kalma süresi artacaktır. Bir sayfa ne kadar çok açık kalıp yarar sağladığı düşünülürse Google’de üst sıralarda kalıcı olacak şekilde yer alacaktır. Buda sitenize trafik sağlamada yardımcı olacaktır.
  • Yazı Uzunluğu: Hazırlanan içerik minimum 1000 kelime haznesine sahip olmalıdır. Her kelime özenle seçilmeli ve kelime haznesi artırılacak diye tekrara düşülmemelidir. Kelime ölçümü için Word dosyasından yardım alınabilir.
  • Dil Bilgisi Kuralları: Güzel bir yazının en dikkat çeken unsurlarından biriside dil bilgisi ve imla kurallarıdır. Bu kurallara mümkün olduğunca uymaya özen gösterilmelidir. Benim gibi kompozisyonu kötü olan birisi için yazım hataları yapıp ayda bir tekrar tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir.
  • Kısa Sürede Sonuç: Bu kurallara uyarak Türkiye üzerinde tüm iller için gezilecek yerler yazıldığında hemen hemen hepsinde ilk 3’de yerimizi aldık. Örnek: İstanbul | Ankara | Muğla 

İlk Gezi Yazınızı Biz yayınlayalım: Bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Bilgisayarınızda bir word dosyası açın ve geçen yaz memlekette sağdığınız inekten bahsedin, fotoğrafını yükleyin ve püf noktaları hakkında ayrıntı verin.. Veya Schengen Vizesi alırken başınızdan geçen olayları anlatın.. Tamemen sizin hayal dünyanıza kalmış.. 

  • Size Ücret Ödeyelim: İlk yazınızı yazın ve bize gönderin, 1000 kelime haznesine sahip olması şart değil ama boş da olmasın. Yazınız tarafımızca beğenilirse karşılıklı görüşme sonrasında yazar olmaya hak kazanabileceksiniz. Bir sonraki yazıda talep ettiğiniz tutar karşılığında çalışmalarımızı sürdürebiliriz.

Unutmayın ki buradaki amacımız Seyahat etmeyi seven ve kalemi güzel olan kişilere İnternet’ten para kazanma şansı tanımak. 


Örnek Yazılar

Hangi konu hakkında yazmalıyım diyorsanız, size bir kaç örnek göstereyim;

Seyahat Rehberi adlı kategori içerisinde istediğiniz konuya ilişkin yazı paylaşabilirsiniz. Gün geçtikçe içeriği zenginleşen bu kategori içerisinde daha önce konusu açılmamış içerik üretmeyi seçerek başlayabilirsiniz.

Şehir Rehberi: Kategorisi Ülkemizde bulunan tüm illerin liste şeklinde hazırlandığı gezi listesi bulunmakta. Eksikliğini gördüğünüz İl veya İlçeye özel yazı yazma talebinde bulunulabilir.

Tanıtım ve Yol Tarifi: Daha önce gittiğiniz yerler hakkında (mekan,restoran,mesire yeri vb..) en çok istenen bilgileri ek sayfa olarak hazırlayabilirsiniz.

Ülke Rehberi: Ülkeler üzerinde gezilecek yerler listesi oluşturarak Yurtdışı seyahati yapacak kişilerin kafalarında taslak oluşturmasına yardımcı olacak içerik üretebilirsiniz.

Çalışmalarımız sadece Türkiye kapsamı içerisinde sıkı bir şekilde dokunmakta olup %65’lik gibi bir kısmı tamamlanmıştır. Ayrıca yakın zamanda Nesi ile Meşhur adlı kategorimiz açılacağının müjdesini de şuracığa şimdiden ekleyeyim.


 Toparlıyorum:  Bu yazının amacı tamamen ilham verme amaçlıdır. Bir deneme tezgahı arıyorsanız buyurun denemesi bedava. Yazılarınızın okunup okunmadığını gözlemleyebilir ve raporunuzu oluşturabilirsiniz. Bir iki çalışma sonrasında kendi bloğunuzu kurabilir hatta bizden de yardım isteyebilirsiniz. Sizde seyahat etmeyi seviyorsanız, ölmeden önce muhakkak bir yazımıza denk geleceksiniz demektir. 

Hem hobi edinmek hemde para kazanmak istiyorsanız ilk adımı atmaya dışarı çıkmakla başlayabilirsiniz. Hadi sende gezilesiyer‘leri göster bize…

İlk yazını sitemizde bulunan iletişim kısmından gönderebilirsin.