Seyahat Edeceklerin Bütçe Tasarrufu Yapmalarını Sağlayacak İpuçları

Hakkında Bilgiler

Seyahat etmek, sizi dünyanın görmediğiniz yerlerine götürecek ve görmediğiniz güzelliklerini gösterecek kadar inanılmaz bir eylemdir. Ancak şu bir gerçektir ki; seyahat etmek çok ucuz bir aktivite değildir. Çok dikkatli bir planlama ve kontrol gerektirir. Nasıl seyahat edeceğinizi ve kalacağınız yerleri planlamanız gerekiyor. Seyahat, lüks ve konfor ile ilgili değildir. Çeşitli konumlardan, kültürlerinden, geleneklerden, mutfaklarından vb. zevk almak isterseniz, konforunuzdan ödün vermeniz gerekebilir.

Yolculuğunuzda ve seyahat maceranızda giderlerinizi kısabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Bazı masrafları azaltarak, tatilin keyfini çıkarabilecek ve bütçeniz dâhilinde gerçekleştirebilirsiniz. Bazı şeylerden ödün vermek zorunda kalabilirsiniz, ancak bunun kötü kalite anlamına gelmediğini unutmayın. İşte, yolculuğu daha ekonomik hale getirebilecek bazı ipuçları.

1- Seyahatler ile ilgili avantajlar sağlayan kredi kartlarına kaydolun

Seyahat Rehberi - seyahatte tasarruf

Birkaç havayolu şirketi, seyahatleriniz için anlaşmalı kredi kartları ile ikramiye sunuyor, yani varsa, bunları kullanmalısınız. Kredi kartlarının tekliflerini kullanarak uçak biletinizin fiyatlarını önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Daha fazla kullanıcı ekleyerek daha fazla bonus kazanacağınız anlaşma seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca markalı olmayan kartlara da kayıt olabilirsiniz ve bu kartların sunduğu puanların kazanılmasına yardımcı olurlar. En çok kullandığınız havayollarına puanları aktararak biletlerinizi temin edebilirsiniz.

2- Uçuş zamanları konusunda esnek olun

Seyahat Rehberi - uçuş fırsatları

Küçük bir ayarlama, seyahatler sırasında size çok fazla para tasarrufu yaptırabilir. Özellikle tüm aile için bilet satın aldığınızda daha da fazla faydalıdır. Hafta sonları yerine haftanın ortasında olan uçuşları seçmelisiniz. Daha ucuz olduğu için aktarma yapan bir uçuşu seçmek daha iyi bir seçenek olabilir. Bunlar seyahatinizi daha ekonomik hale getirecek bazı küçük değişikliklerdir. Ayrıca bu şekilde daha fazla arkadaşınızın ya da sevdiğiniz ile seyahat edebilir, bu küçük değişiklikler sayesinde daha fazla para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca olası satışlar hakkında sizi bilgilendirecek web sitelerine, uygulamalara veya araçlara da kaydolabilirsiniz.

3- Sezon dışında seyahat edin

Seyahat Rehberi - seyahat etmek

Yaz mevsimi Avrupa’ya gitmek için en uygun zamandır, ancak bu mevsimde seyahat ettiğinizde sizin daha fazla para harcamanıza neden olacaktır. Daha soğuk mevsimlerde gitmek daha iyidir. En yoğun sezon öncesi veya sezon sonrasında seyahat planlarınızı yapmaya çalışın. Sezon dışı kalan zamanlarda da fiyatlar düşüktür ve hava da kötü değildir. Ayrıca bu sezonda ucuz konaklama imkânı ve alışveriş için daha ucuz dükkân bulabilirsiniz. Hava ideal olmayacak, ama gittiğiniz yerlerin tadını çıkarabileceksiniz.

4- Trend ve popüler yerlerin dışına çıkın

Seyahat Rehberi - seyahat ipuçları

Popüler yerler her zaman daha masraflıdır. Yani, düşük bir bütçeniz varsa, çok pahalı olmayan yerler aramalısınız. Her zaman hoş ve doğal olan yerler vardır, ancak daha az insan oraya gider çünkü pek çok insan buralardan haberdar değildir. Bu yerler hakkında bilgi edinmek için seyahat gezi rehberlerini kullanabilirsiniz. Daha az popüler olan yerler de daha ucuzdur. Eiffel kulesi veya Venedik’in yerini hiçbir şey alamaz, ancak Atina ya da Budapeşte de kötü seçimler değildir.

5- Konaklama için otel zincirlerinden kaçının

Seyahat Rehberi - pahalı otellerden kaçının

Lüks ve konforlu büyük otellerde kalmayı tercih ederseniz, bu oldukça pahalı olacaklardır. Çok fazla değer sunmuyorlar ve ayrıca çok daha ucuz olan mükemmel alternatifler de vardır. Bir aile tarafından işletilen küçük oteller ve misafirhaneleri seçmek daha uygundur ve benzersiz kişilikleri vardır. Bu şekilde bir tercih yaptığınızda paradan tasarruf edebilirsiniz. Bu tarz seçimler özellikle büyük bir grup insan için mükemmeldir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle seyahat ederken, kiralık daireler seçebilirsiniz. İnternet üzerinden rezervasyon yapmak çok kolay ve aynı zamanda daha ucuza mal oluyorlar.

6- Daha uygun otel ve konaklama fırsatları için teklif verin

Seyahat Rehberi - uygun otel

Çok fazla para harcamadan ve ödemeden standart bir otel tutabilirsiniz. Çevrimiçi kaynakları teklif vermek için kullanabilirsiniz. Bu durumlar için geliştirilmiş çevrimiçi uygulamalar para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak fırsatları bulmanızı sağlayacak ve size imkân tanıyacaktır. Fiyat hizmetlerinizi ve teklifinizi diğer kişilerin ödediği fiyata bakarak kullanabilirsiniz. Teklifi verdikten sonra teklifinizin kabul edildiğini ummaktan başka pek bir şey yapamasanız da en uygun odaları uygun fiyatlarla bu şekilde tutmanız mümkündür.

7- Gittiğiniz yerlerde ücretsiz şehir turlarına kaydolun

Seyahat Rehberi - cretsiz şehir turları

Seyahat ile bir şehre gittiğinizde, bir gezi turu için ödeme yapabilirsiniz, ancak hemen hemen tüm büyük şehirlerde, ücretsiz gezi turları vardır. Size herhangi bir ücret ödemeden şehrin en iyi şeylerini, en iyi yerlerini, en ünlü yemeklerini ve en önemli detaylarını gösterebilirler. Aynı zamanda size şehrin kültürü hakkında çok şey anlatırlar ve bunun karşılığında sizden ödeme yapmanızı teklif etmezler. Özellikle bu önerimiz gereksiz bir seyahat masrafını azaltmaya ve paradan tasarruf etmenize oldukça yardımcı olacaktır.

Bu yöntemleri aklınızda tutarak daha düşük bir bütçe ile seyahatlerinizin tadını çıkarabilir, seyahatleriniz sırasında daha fazla para tasarrufu yaparak, yeni yerler görmekten ve dünyanın güzel yerlerini görme zevkinden mahrum kalmadan planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu ipuçları uygulanması hiçte zor olmayan ve uygulandığında sizlere gözle görülür derecede avantajlar sağlayacak basit ipuçlarıdır.

Bu yazı gezilesiyer.com için yasam.io tarafından hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.