Seyahat Planı Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

Kısa ya da uzun süreli bir gezinin ilk aşamalarından birisi de seyahat planı olduğunu daha önce çok kez duymuşsunuzdur. İyi bir şekilde planlanmış bir gezi hem kargaşayı hem de vakitten büyük oranda tasarruf sağladığını söyleyebiliriz. Planlama aşamasını ilk olarak gideceğiniz şehirde seyahatin hangi amaçla yapılacağını iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Doğa ve tarih gezilerinin planı ayrı yapılırken otele dayalı gerçekleştirilen seyahatlerin planı ayrı olarak gerçekleştirildiğini bilmeniz gerekmekte.

Seyahat Planı Ne Zaman Yapılmalı?

Seyahat Planı, gezi fikrinin meydana geldiği ilk andan itibaren oluşturulmalıdır. Planlama içerisinde geziye çıkılacak tarih, görülmesi ya da gezilmesi gereken mekân ve yerler bölgenin o günkü hava ve doğa şartlarına göre belirlenmelidir. Gün gün olacak şekilde yapılan planlamalar hem unutulmuş bir gezi alanının oluşmamasına ya da tadılması gereken bir lezzetin geciktirilmesine neden olmaz. Bunlar için Google haritalar başta olmak üzere birçok blog ve haber yazılarından öneriler alabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Seyahat Rotası Belirleme

Seyahat Planı hazırlanırken rota seçiminin belirlenmesi birçok işin kolaylamasına olanak sağlayacaktır. Bunun içinde yukarıda belirttiğimiz gibi daha önceden sizlerle aynı geziyi tamamlamış kişilerin yorumlarını okuyabilir, önerilerinden kendinize ait bir rota oluşturabilirsiniz. Planın en son ve en önemli aşaması da konaklama olduğunu bilmeniz gerekmekte. Gezilecek bölgelerdeki konaklamalar mümkün olduğunda en erken şekilde rezervasyon yapılarak garantiye alınması gerektiğini de belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!