Seyahat Valizi Hazırlanırken Nasıl Yer Tasarrufu Edilir?

Hakkında Bilgiler

Seyahate çıkarken valiz hazırlamak son derece önemli bir konudur. Bu konuyla ilgili dikkat etmeniz en önemli nokta, valiz hazırlığını son güne bırakmamanızdır. Sonrasında valiz hazırlamak için bazı basit noktalara dikkat ederek daha fazla yer açabilirsiniz.

DSC_0113

Ayakkabı Yerleştirmek

Seyahat valizi hazırlarken en önemli noktalardan biri ayakkabı yerleştirmektir. Bu konuda ayakkabılarınızın altına galoş takarak kıyafetlerinizin kirlenmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca yer kazanmak için, çorap ya da küçük boyuttaki deodorant gibi eşyalarınızı ayakkabınızın içine yerleştirerek yer tasarrufu yapabilirsiniz.

canta

Kıyafetlerinizi Yuvarlayın

Valiz hazırlarken yapılan hatalardan biri kıyafetlerin katlanarak yerleştirilmesidir. Böylece kıyafetler fazla yer kaplamaktadır. Oysa ki, kıyafetlerinizi yuvarlayarak koymanız durumunda ne kadar yer kazandığınıza şaşıracaksınız. Bu kıyafetleri gruplandırarak yuvarlamanız hem yer hem de zaman kazandıracaktır. Bu kıyafetleri yerleştirirken valizin köşe kısmından başlamanız da son derece önemli bir ayrıntıdır.

verikurtarma1099

Kozmetik Ürünlerinden Tasarruf Edin

Özellikle kısa süreli seyahate çıkacak kişiler yanlarına büyük boyutta kozmetik ürünlerinin şişelerini almaktadır. Bunun yerine örneğin, pudra ya da fondotenlerin kutularını taşımak yerine bunları temiz bir lens kutusuna koyabilirsiniz. Bu da yer tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Parfümleriniz de küçük şişelere koyarak yer tasarrufu yapabilirsiniz.

6pcs-blue-font-b-pink-b-font-Women-Men-Travel-Polka-Dot-Storage-Bag-font-b

Düzenli Yerleşim Çok Önemli

Valiz hazırlarken en önemli konu düzenli yerleşim konusudur. Özellikle fermuarlı kısımlara sahip olan valizlerde tüm alanları kullanmak için dikkatli bir şekilde yerleşim yapmalısınız. Valiz yerleşimine uç kısımlardan başlamanız yer tasarrufu açısından önemlidir. Ayrıca alt kısımlara kalın kıyafetlerin gelmesine özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkarken valiz hazırlama konusunu aceleye getirmeyin. Düzenli bir şekilde yerleştirilen valizler çok daha fazla eşya almaktadır. Bunun yanı sıra, valiz boyutunu da ihtiyacınıza göre belirlemeniz kritik öneme sahiptir. Tüm bu etkenlere dikkat ederek valizinize daha fazla eşya yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.