Seyahatın Önemini Anlatan 10 Neden

Hakkında Bilgiler

Seyahat etmek size dünyanın farklı kültürlerini ve daha önce görmediğiniz bir çok örf adetleri görmenizi sağlar. Farklı İnsanlarla tanışmak, yaşam tarzlarını görmek ve yeni yemekler tatmak gibi.

Sıkıcı bir şehirde yaşıyorsanız ve yıllarca çalışıp kendinize zaman ayıramıyorsanız bilin ki git gide hayatınız monotonlaşmaya başlamıştır. Sene de bir de olsa değişiklik için İnsanın temiz hava alması ve bulunduğu kirli ve zor hayattan uzaklaşması psikolojik olarak da bir tedavi biçimidir.

Türkiye’de sisteminde Emekli olmayı bekleyip farklı şehir veya ülkelere taşınmak ve gezme amaçlı gitmek en azından sizi kabuğunuzdan çıkartacaktır.

Eğer İş ve yaşam mücadelesi vermiş ve ömrünüzü bu kalıp içerisine sığdırmışsanız aşağıdaki adımlarla karşı karşıyasınız demektir. Adımları izleyerek size verdiğimiz tavsiyeleri aklınızda bulundurun.

Stresi Azaltır

www.gezilesiyer.com

Seyahat etmeniz günün ve o haftanın, üzerinizde bulunan stressi almasına neden olacaktır ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bahsetmiş olduğumuz gibi aynı yüzleri görmekten ve yeni yerler keşfetmek ve doğanın temiz havasını içinize teneffüs etmek ruhunuza ve sağlığınıza iyi gelecektir.

Yeni Kültür ve Deneyim

kültür

Eğer Başka bir şehre tatile gitmişseniz ve kafa dağıtmak için neden arıyorsanız zamanınızı Televizyon başında Belgesel izleyerek veya Alışveriş merkezlerinde Hamburger yemek için harcamayın. Yeni kültürler öğrenin, yeni yüzlerle tanışın ve sohbet etmeye çalışın. Zihninizin rahatlamasına ve kafanızı dağıtmaya yardımcı olacaktır. Hatta yedikleri şeyleri sizde tadın. Farklı damak tatları ve yemekleri yiyin. Elbet size uygun olan yiyecekler bulacaksınızdır. Böylece farklı kültürler sizin üzerinizde olumlu etkisi ve vizyonunuzu geliştirmiş olacaktır.

Yeni Arkadaşlar Edinin

yeni-arkadaslar

Genelde uçak yolculuğu esnasında sağınız da oturan kişiyle sohbet etmek bile sizin o yolculuğun kısa sürmesine neden olabilecek nitelikte olabilir. Evet, Seyahat etmenin en büyük avantajlarından birisi de yeni arkadaşlar edinme ihtimalinizin yüksek olmasıdır. Ortak bir sohbet ve koyu bir muhabbet sonrasında bile tatil için iyi gelebilecek ve sizi geride bıraktığınız yaşamı kısa bir süre de olsa unutmanızı sağlayacaktır.

Yeni Lezzetler Keşfedin

gurme

Yeni bir şehre tatile gittiğinizde damak lezzetlerini muhakkak tadın. Kim bilir belki tarifini isteyeceğiniz lezzetlerle karşılaşabilirsiniz. Kalori gibi korkunuz yoksa tabi ki. aman neyse ” bir daha mı gelicez ” dünyaya.

İki Kişilik Tatil

esinizle-tatil

Eğer Eşiniz veya kız/erkek arkadaşınız ile tatile çıkmışsanız, bu elinize geçmiş en güzel fırsattır. Unutmayacağınız bir tatil geçirin ve dolu dolu yaşayın. karşınıza ne çıkarsa çıksın tadını çıkartın. ve geriye döndüğünüzde hatırlayacağınız anılar bırakın. İlişkinizin daha iyi gitmesinde size yardımcı olacaktır. Bu ilişkisi kötüye gidenler için de önerilebilir. Tatilde baş başa kalıp eğlenceli vakit geçirmek size mutluluk ve neşe getirir.

Aktif Olun

rafting

Tüm gün Otelde veya otelin havuzunda uzanıp güneşlenmekten sıkılırsanız gerekli aktivitelere katılın. Örneğin; Plajda top oynarken, Rafting, Kaya tırmanışları size kendini iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Korkularınızla Yüzleşin

Bungee-Jumping

Eğer Yükseklik korkunuz varsa bu size bir fırsat olabilir. Aklınızdan geçiremeyeceğiniz aktiviteleri başkalarından cesaret alıp korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer ki yüzme bilmiyorsanız eğitim veren kişilerden yardım alarak su altı dalışı yaparak bu korkunuzdan da kurtulmuş olabilirsiniz. Bu da sizi iyi hissetmenize neden olacaktır.

Yeni Diller Öğrenin

Anlaşamadığınız ve yeni tanışmaya çalıştığınız kişilerle el hareketleri de olsa dahi iletişim kurmaya çalışın. Onlardan en popüler kelimeleri öğrenin ve kendinize eğlence ortamı oluşturun. bu sizin dil bilginizi ve gelişiminizi etkileyecektir.

Kendini Bil

kitap-oku

Eğer huzurlu ve plajı olan bir yere seyahat ediyorsanız, yolculuğunuz esnasında kendinizi size tanıtacak türden, huzur verici kitaplar seçmekte titiz olun. İstediğiniz kadar dinlenmek ve kendinize zaman ayırmak için ortam bulun.

Bir bak 1 al

alis-veris

Hayatınıza Renkler katacak şekilde alışveriş edin. hediyeler seçin ve geri dönüşünüz tamamen farklı olmuş olsun. bu hem sizin hemde sizi bekleyenlere olumlu yönde etkileyecek ve çevrenizi de olumlu yönde etkileyeceksiniz.

hepsi bu kadar. kendinize iyi davranın ve yaşama sıkıca sarılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!