Ana sayfa Seyahat Rehberi Seyahatte Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

Seyahatte Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

465

Sürekli seyahat yapan birisi için sırt çantasının büyük derecede bir önemi bulunmaktadır. Nereye, ne şekilde seyahat gerçekleştirilirse gerçekleşsin en önemli ekipman olarak daima çantalar görülmektedir.

Doğru bir çanta seçimini nasıl olması gerektiğinden bahsedecek olursak; bir çantada aranması gereken en önemli özellik hacimdir. Çantanın boyutundan ziyade alanı ve hacmi seçimleriniz için bir etken olmalıdır. Kişilerin seyahatler sırasında yanına alacağı eşyaları tam olarak bilmesi seçimlerin kolaylaşmasına olanak sağlar. Önerilen sırt çantası hacim oranı 55 ile 70 litre arasında olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

 

Sırt Çantasının Ağırlığı

 

Bir sırt çantasının yüklü olmadan önceki ağırlığı oldukça önemlidir. Genel olarak yapımı sırasında kullanılan maddelerin kalitesi çantanın ağırlığına etki eder. Ağırlığın fazla olması bel üzerine yüklenen ağırlığın artmasına neden olur. Bu durum da yürüyüşler sırasında seyahatin hiç de istenmeyen noktalara doğru yol almasına neden olabilir. İdeal çanta ağırlığını deneyimleyerek bulabilirsiniz. Naylondan yapılma çantalardan kesinlikle uzak durulması gerekildiğini de hatırlatmak istiyoruz.

 

Sırt Çantasının Dayanıklılığı

 

En önemli konulardan birisi de çantanın dayanıklılık yapısıdır. Uzun bir yolda iken çantanın ani olarak parçalanması her gezginin istemeyeceği bir durumdur. Özellikle çanta alımı sırasında fermuar üzerinde birkaç denemelerde bulunarak kalitesini, askı ve ceplerde bulunan iplerin gücünü ölçmelisiniz. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım arayışında iseniz bu gibi hususlara özellikle, daha ayrıntılı bir şekilde dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Harita
Nerede Yenir?
Konaklama
Araç Kiralama
Otobüs Bileti
Uçak Bileti
İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın