Seyahatte Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

Sürekli seyahat yapan birisi için sırt çantasının büyük derecede bir önemi bulunmaktadır. Nereye, ne şekilde seyahat gerçekleştirilirse gerçekleşsin en önemli ekipman olarak daima çantalar görülmektedir.

Doğru bir çanta seçimini nasıl olması gerektiğinden bahsedecek olursak; bir çantada aranması gereken en önemli özellik hacimdir. Çantanın boyutundan ziyade alanı ve hacmi seçimleriniz için bir etken olmalıdır. Kişilerin seyahatler sırasında yanına alacağı eşyaları tam olarak bilmesi seçimlerin kolaylaşmasına olanak sağlar. Önerilen sırt çantası hacim oranı 55 ile 70 litre arasında olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Sırt Çantasının Ağırlığı

Bir sırt çantasının yüklü olmadan önceki ağırlığı oldukça önemlidir. Genel olarak yapımı sırasında kullanılan maddelerin kalitesi çantanın ağırlığına etki eder. Ağırlığın fazla olması bel üzerine yüklenen ağırlığın artmasına neden olur. Bu durum da yürüyüşler sırasında seyahatin hiç de istenmeyen noktalara doğru yol almasına neden olabilir. İdeal çanta ağırlığını deneyimleyerek bulabilirsiniz. Naylondan yapılma çantalardan kesinlikle uzak durulması gerekildiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Sırt Çantasının Dayanıklılığı

En önemli konulardan birisi de çantanın dayanıklılık yapısıdır. Uzun bir yolda iken çantanın ani olarak parçalanması her gezginin istemeyeceği bir durumdur. Özellikle çanta alımı sırasında fermuar üzerinde birkaç denemelerde bulunarak kalitesini, askı ve ceplerde bulunan iplerin gücünü ölçmelisiniz. Özellikle uzun ömürlü bir kullanım arayışında iseniz bu gibi hususlara özellikle, daha ayrıntılı bir şekilde dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!