Side Antik Tiyatrosu | Nerede, Giriş Ücreti & Hakkında Bilgiler

Hakkında Bilgiler

20.000 seyirci alabilecek büyüklükte olan Side Tiyatrosu’nun mimarlık tarihi açısından önemi; diğer Roma tiyatroları gibi dağ yamacına değil, kemerli mekanlar üzerine kurulmuş olması. Cavea, oskestra ve scene olmak üzere üç bölümden oluşan tiyatro, Pamphylia tiyatroları içinde en büyük ve anıtsal olanı.

Seyirci bölümü bir diazoma ile iki kata ayrılmış. Orkestra yarım daireyi aşan bir kavis şeklinde. Geç İmparatorluk Devrinde gladyatör yarışları ve hayvan mücadelelerinin yapıldığı arena olarak kullanılan tiyatro, Bizans Devrinde açık hava kilisesi olarak kullanılmış.

Giriş Ücretleri (2021)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam Bilet 30 TL

Side Antik Tiyatrosu için girişler ücretlidir. Girişler yetişkinler için 30 TL‘dir. Haftanın yedi günü ziyarete açıktır ve günün 08:30 – 19:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Side’ye ulaşım için farklı alternatifleriniz mevcut. Arabanızla gelecek iseniz  Antalya veya  Isparta üzerinden Alanya yolunu takip edebilirsiniz.  Antalya’ya 75 Km uzaklıkta olan Side Manavgat’a da 7 km uzaklıkta.  Uçakla gelecekseniz de Antalya hava alanından Side’ye geçme şansınız var.  Kalacağınız otel ile görüşürseniz de size uygun bir transfer ayarlayabilirler.

  • Adres: Side Mahallesi, Manavgat / Antalya
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer Yolunu Antalya ve çevresine düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz Antalya’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!