Sonbahar Tatili için Gidilebilecek En İyi 10 Yer

Hakkında Bilgiler

Sonbahar dönemi geldiğinde görülmeye değer pek çok yakın bölgeyi keşfetme dönemi de başlar. Sizler için sonbaharda keyifle vakit geçirebileceğiniz bölgeleri derledik.

Ağva

İstanbul’a olan yakınlığıyla özellikle dikkat çeken Ağva, şehrin temposuna ara vermek isteyenler için eşsiz bir fırsat oluyor. Ağva’ya geldiğinizde derede tekne gezintilerine katılabilir, trekking yapabilir, doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz ayrıca burada bisiklete binme imkanı da bulabilirsiniz.

Keyifli birkaç gün geçirmek isterseniz Ağva Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. Ağva Otelleri’ni TatilBudur ile keşfetmeniz durumunda ise pek çok avantajla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama ve taksitli ödeme imkanı da bulunur.

Afyon

Sonbaharda şifalanmanın adresi Afyon oluyor. Kültür turizmi denildiğinde de akla ilk gelen lokasyonlardan olan Afyon’da keyifli vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz. Termallerinde hem ruhunuza hem bedeninize iyi gelecek bir dünya ile buluşabilirsiniz.

Konforlu bir dünyanın kapılarını aralayan Afyon Otelleri misafirlerini ağırlamaktadır. Afyon Otelleri’ni TatilBudur ile keşfettiğinizde ise pek çok avantaj sizleri beklemektedir. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama seçeneği ve taksitli satın alma imkanı sizleri beklemektedir.

Sapanca

Sapanca sonbahar döneminde huzurla buluşturan enfes bir rotadır. Yemyeşil doğanın içerisinde keyifli vakit geçirmenize olanak tanır. Sonbaharın verdiği dinginlikle Sapanca’da mutlaka güzel bir kahvaltıyla güne başlamanızı öneririz. Sonrasında Sapanca Gölü’nü ziyaret etmenizi ve burada benzersiz fotoğraflarla anılar biriktirebileceğinizi söylemek isteriz.

Konforlu bir konaklama deneyimi için Sapanca Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. TatilBudur ile yapacağınız Sapanca Otelleri konaklamanızda ise avantajlarla buluşma imkanı yakalarsınız. Bu avantajlar arasında taksitli satın alma, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama ve 4 ay erteleme fırsatı yer alır.

Çeşme

Çeşme’nin sakin yüzüne tanık olmak için buraya sonbaharda gelebilirsiniz. Buradaki doğal güzelliklere ve tarihe yakından tanıklık etme fırsatı bulabilirsiniz. Bu mevsimde geldiğinizde mutlaka kaplıcalarının da tadını çıkarmanızı öneririz. Bu sayede romatizmal rahatsızlıklarınıza iyi gelecek bir yöntem bulacak ve stresinizden arınacaksınız.

Her bütçeye ve kritere uygun seçenekler sunan Çeşme Otelleri konforlu bir konaklama deneyimi yaşatmak için misafirlerini bekliyor. Ayrıca TatilBudur ile gerçekleştireceğiniz konaklama deneyiminde avantajlar da sizleri bekliyor olacak. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, taksitli satın alma imkanı ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama seçenekleri sizleri bekliyor.

Bolu

Doğal güzelliklerle ünlü olan Bolu, keyifli bir tatil düşleyen herkesi mutlu etmektedir. Yılın her dönemine uygun seçenekler sunan Bolu’da ilkbahar ve yaz aylarında Abant Gölü’nü gezebilir, kış aylarında ise Kartalkaya Otelleri’nde keyifli bir kayak tatili yapabilirsiniz. Ayrıca yılın her dönemi şifalanmanızı sağlayacak Bolu Termal Otelleri’de sizleri beklemektedir.

Her bütçeye ve zevke uygun Bolu Otelleri sizlere konforlu bir tatil deneyimi sunmaktadır. Ayrıca TatilBudur ile gerçekleştireceğiniz Bolu Otelleri tatilinizde pek çok avantaj sizleri beklemektedir. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme, taksitli satın alma ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama seçenekleri de yer almaktadır.

Safranbolu

Tarihi dokusuyla UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu görülmesi gereken değerli yerlerin başında gelmektedir. Özellikle sonbaharda görmenizi önerdiğimiz Safranbolu, evlerinin mimarisiyle görenleri mest ediyor.

Safranbolu bölgesini ziyaret ettiğinizde mutlaka görmenizi önerdiğimiz noktaların başında Hıdırlık Tepesi bulunuyor. Buraya gelip ilçeyi yukardan seyretmeniz mümkün oluyor. Burada mutlaka fotoğraflar çekerek anılar biriktirmenizi de öneririz. Ayrıca buradan lokum almadan dönmemenizi de söylemek isteriz.

Keyifli bir konaklama deneyimi için ise Safranbolu Otelleri’ni tercih edebilirsiniz. TatilBudur’la Safranbolu Otelleri’nde konaklamanız durumunda ise taksitli satın alma yapabilir, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlayabilirsiniz.

Yalova

Sonbahar ve şifalı sular denildiğinde akla gelen başlıca yerlerden biri ise Yalova olmaktadır. Ruhunuzu dinlendirecek size iyi gelecek kısa bir tatil planlıyorsanız Yalova bu konuda muhteşem bir alternatif oluyor.

Keyifli bir konaklama deneyimi için misafirlerini bekleyen Yalova Otelleri ile konaklayabilir. TatilBudur ile Yalova Otelleri’nde konaklayarak pek çok avantajla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında 4 ay erteleme fırsatı, taksitli satın alma ve kredi kartı gerekmeksizin konaklama deneyimi yer alır.

İğneada

Yemyeşil çam ormanlarıyla ve huzurlu atmosferi ile sonbaharda sizi büyüleyecek bir başka rota ise İğneada oluyor. İğneada’ya geldiğinizde muhteşem doğaya ev sahipliği bu yerde uzun yürüyüşlere çıkmanızı öneririz. Doğa fotoğrafları çekmenizi ve buradaki anılarınızı ölümsüzleştirmenizi de unutmamanızı söylemek isteriz. Burada fayton ve bisiklet turlarına katılarak keyifli bir gün geçirme imkanı bulabilirsiniz. Son olarak ise burada balık ızgara yemeden dönmemenizi öneririz.

İğneada da konforlu bir konaklama deneyimi için İğneada Otelleri’ni tercih edebilirsiniz.

TatilBudur ile yapacağınız İğneada Otelleri konaklamalarında ise pek çok avantajla buluşabilirsiniz. Bu avantajlar arasında ise 4 ay erteleme fırsatı, kredi kartı gerekmeksizin konaklama planlama imkanı ve taksitli satın alma seçenekleri yer alır.

Doğa Tatili Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğa tatili yapmak ruhunuza iyi gelecek ve stres atmanıza yardımcı olacaktır. Mükemmel bir fırsat sunan doğa tatili yaparken bazı noktalara ise dikkat etmek gerekir. Bunlar arasında;

-Hava durumunu iyi takip etmenizi öneririz,

-Yanınıza şemsiye ya da biraz daha kalın giysiler alarak önlem alabilirsiniz,

-Yürüyüş yapmak için yanınıza konforlu kıyafetler ve rahat ayakkabılar almanızı öneririz,

-Tatilinizi planlarken esnek olmasına dikkat edin, zamanını değiştirme kararı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.