SunExpress Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

SunExpress Bilet Değişikliği : 0850 302 54 93

sunexpress bilet değişikliği

Sunexpress havayolları bilet değişikliği, dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit fayda ve ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinden oldu. Alman ve Türk ortaklığında halen uçuş faaliyetlerine devam etmektedir. Antalya – Frankfurt uçuşuyla 2001 yılında ilk yurt dışı uçuşunu gerçekleştiren özel hava yolu taşıma şirketi oldu.

Pegasus iletişim

Makalemizde şu başlıkları okuyacaksınız:

İç hat seferlerine 2006 yılında İzmir’e açılan ikinci şubesiyle faaliyete geçirdi. Sunexpress şirketi Türkiye – Almanya uçuşlarına Avrupa uçuşlarına dahil etmiştir. 2012 de açılan Antalya da ki yeni merkezde bir çok faaliyet sürdürülmektedir. Sunexpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki birçok ülkeden 3.800’ü aşkın çalışanı ve birçok faaliyet gösteren merkezleri bulunmaktadır. Sunexpress şirketi uçakları Boeing firmasının ürettiği farklı modellerden oluşur. Teknolojiyi kendi şirket özlüklerine entegre eden şirket, birçok yenilik ile devam etmektedir.

Her geçen gün filosuna yeni uçaklar ve yeni uçuş rotaları ekleyerek büyümesine devam etmektedir. Uçuş deneyimini tecrübeli uçuş ekibi ile yaşayabilmek için Sunexpress i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

SunExpress Havayolları’nda Ödeme İşlemi
Son olarak SunExpress bilet değişikliğik ve erteleme hattı 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon yapılan bilet için bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bilet üzerinde belirtilen kişi saat ve tarih de planlanan uçuşta bulunabilir. Bu kişinin yerine başkası uçuşa katılamaz. İnternet sayfası, bilet gişeleri, acenteler veya uygulamalar üzerinden bilet düzenlenebilir. Ödeme için nakit, banka kartı ve kredi kartı kullanılabilir.

Ödemenin tamamı bilet oluşturulduktan hemen sonra yapılmalıdır. Ödeme işlemi biletin tamamını kapsar ve ücretin tamamı talep edilir. Ödeme tutarı taksit imkanı için bankalar ile yapılan anlaşmalara uygun şekilde düzenlenebilir. Ödeme yapılmadığı veya eksik yapıldığı taktirde şirket cezai işlem uygulaya bilir ve faiz talep edebilir. Bu durumları uygulayacağı gibi bileti fesih ederek işlemi kapatabilir.

sunexpress bilet değişikliği

SunExpress Uçuş Ücreti

Tanım olarak uçuş ücreti, uçağın belirlenen kalkış noktasından belirlenen varış noktasına kadar olan taşıma ücretini kapsar. Tüm ücretler bilet fiyatına dahildir. Devletin aldığı vergi de ayrıca belirtilerek bilet fiyatına yansıtılır ve yolcudan talep edilir. Herhangi bir ekstra ücret çıkması durumunda bilgilendirme yapılır. Uçuş için yolcunun önceden alacağı ek paketler bilet fiyatına yansımayabilir. Bu ek paketlerin fiyatları uçuş öncesinde yolcudan talep edilir.

Bir diğer makalemiz olan Pegasus bilet erteleme başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

SunExpress Koltuk Rezervasyonu

İç hatlarda 24 saat, dış hatlarda 72 saat önceden koltuk rezervasyonu yapılabilir. Koltuk rezervasyonları Sunexpress uçuşları için ücretlidir. Rezervasyon yaptığınız taktirde koltuk ücreti size yansıtılır. Acil çıkış koltukları rezervasyon için farklı kriterlere haizdir. Bu kriterlere uyup uymadığınızı internet sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Eğer koşullara uymadığınız taktirde rezervasyon yaparsanız koltuğunuz iptal edilir. Başka uygun koltuk yok ise uçuş ekibi sizi taşımamak için gerekli yetkiye haizdir. Koşullar ve kurallar açıkça ifade edilmiştir.

SunExpress Rezervasyon Değişiklikleri

SunExpress rezervasyon değişiklikleri yurt içi ve dışı olmak üzere farklılık gösterir. Yapılan değişikliklerde uçuş biletinizi aldığınız sınıf önemlidir. Yüksek uçuş ücretiyle aldıysanız rezervasyon değişikliği yaptığınız taktirde kesilecek olan ücret orantılı olacaktır. Yapılacak olan değişikliğin zaman olarak öenmi vardır. Uçuştan kaç saat veya gün önce yapacağınız değişikliğe göre komisyon ücreti kesilecektir.

Yurt içi ve dışı olarak bu ücret ve zamanlar farklıdır. Yapacağınız değişikten ne kadar komisyon alınacağı bilgisini internet sayfasından veya müşteri hizmetlerinden yararlanarak alabilirsiniz. Yurt içi uçuşlar için kalkıştan 2 saat gibi az bir süre kaldığı taktirde yapacağınız değişiklikte size herhangi bir ödeme yapılmaz. Yurt dışı için bu süre 48 saattir.

sunexpress bilet değişikliği

SunExpress Uçuşa Gitmeme
Uçuş saatinden 45 dakika önce belirtilen salonda hazır olmalısınız. Kapılar uçuş için kapatıldığında uçak kalkmamış olsa bile uçağa alınamazsınız. Uçuşa gitmediğiniz taktirde biletiniz fesih edilir. Bu durumda size herhangi bir ödeme yapılmaz. Ancak değişiklik için belirtilen süreler dışında yapacağınız işlemlerde fesih yetkisi size aittir. İşlemin türüne göre komisyon kesintisi yapılır.

Komisyon kesintisi hizmet bedeli olarak alınır. Mahkeme yolu size açıktır. Yapacağınız başvurularda Sunexpress şirketinin zarara uğramadığını kanıtlar iseniz ücretiniz size ödenir. Bu ücretten hizmet bedeli düşülür. Hizmet bedeli geri ödenmez. Anlaşmalarda açıkça belirtilmiştir.

SunExpress Uçak Bileti

Havayolu şirketleri taşıma işlemi için yolcunun veya taşınacak malın adına bilet düzenler. Bilette uçuş için gerekli olan tarih ve saat açıkça belirtilir. Bilet düzenlenen kişi veya mal haricinde başka kişi veya farklı bir mal için kullanılamaz. Kullanıldığı takdirde uçuşa alınmaz ve bilet fesih edilir. Herhangi bir iade işlemi yapılmaz.

Taşıma gerçekleşmeyeceği için farklı bir uçuşta bilet düzenlenebilir. Taşıma işlemi farklı bir hava yolu şirketi tarafından yapılacak ise bilet düzenlenen kısımda Sunexpress yazdığı takdirde sorumlu taşıma şirketi Sunexpress hava yolu şirketidir. Böyle bir durumda en kısa sürede bilgi verilecektir.

Uçuş Planları ve Uçuş Saatleri Değişiklikleri
Uçuş planlarında bildirilen uçuş saatleri taşıma sözleşmesinin en önemli bilgi kısmıdır. Uçuş için gerekli olan tarih ve saat açıkça belirtilir. Uçuş planları aylar öncesinden hazırlanır. Uçuş planlarındaki değişiklikler yolcuya bildirilmeden yapılamaz. Taşıma biletinin düzenlendiği tarih ve saat esas alınır. Planlar aylar öncesinden yapıldığı için değişikliklerin olması muhtemeldir.

Bu değişiklikler uçuş programının yayınlandığı tarih itibarıyla geçersiz olur. Yayınlanan bilgiler taşıma belgesi düzenleyecek kişi veya kurumlar için geçerlidir. Bu tarihler içinde yapılacak olan değişikliklerde taşıma belgesi düzenleyen kişi veya kuruma tazminat yolu açıktır. Mahkemede verilecek karara Sunexpress şirketi uymakla yükümlüdür.

sunexpress bilet değişikliği

SunExpress Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Uçak bileti değişikliği nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak değişiklik bileti düzenlediğiniz sınıfa göre değişiklik gösterir. Sınıfın farklı olması yapılacak olan cezai işlemin boyutunu değiştirir. Promosyon bilet değişikliklerinde herhangi bir geri ödeme yapılmaz. Bu bilgi bileti düzenlerken açıkça ifade edilmektedir. Bilet değişikliği tarih, saat, sınıf, kişi gibi birçok nedenle yapılabilir. Yapacağınız tarih ve saat değişikliklerinde internet sayfasında belirtilen zaman aralığı dikkate alınarak cezai işlem uygulanır.

İsim değişikliği yapılacak ise internet sayfasından veya müşteri hizmetleri destek hattından canlı olarak işlem yapılabilir. İsim ve soy isim bilet düzenlenirken yanlış yazılmış olabilir. Bu takdirde uçağa binmek için bilet düzenlenirken kimlik bilgileriniz uyuşmayacağı için uçuşa alınamazsınız. Bu durumu önceden fark edip müşteri hizmetleri ile temasa geçtiğiniz takdirde uçuş için bilet düzenlenmeden bu hatayı düzeltme imkanınız vardır.

Değişiklik işlemleri başka bir uçuş için yapılacak ise uçuş ücretinin sizin aldığınız ücretten farklı olması durumunda hizmet bedeli düşürülerek aradaki fark düşük olması durumunda size geri ödenir, eğer ücret farkı var ise bu fark sizden talep edilir. Ödemeyi yaptığınız takdirde bilet düzenleme işlemi yapılır. Hediye, bonus veya mil ile yapılan bilet düzenlemelerinde iptal veya değişiklik yapılması durumunda herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

Promosyon sınıfında değerlendirilir. Aynı kişi veya mal bilgileri ile uçuşunuzu ertelemek istediğiniz takdirde bir sonraki veya farklı uçuşa biletinizi yeniden düzenletebilirsiniz. Bu işlem için gerekli olan ücret internet sayfasında belirtilmektedir. Daha fazla bilgi almak için müşteri hizmetleri ile belirtilen irtibat numarası veya mail adresleri ile 7 gün 24 saat temas kurabilirsiniz.

 • Mehmet ALİ aşlar
  Mehmet ALİ aşlar - 22:25

  Merhaba lar 8 Mayıs’ta olan uçak biletimi 27 Mart’ta kullanmak istiyorum müşteri hizmetlerini aradığımda geçici olarak hizmet vermemektedir diyo konuyla ilgili yardımcı olur musunuz

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 22:47

   Mehmet bey, biz yetkili kişi değiliz maalesef. Lütfen tekrar tekrar deneyiniz.

   Yanıtla

 • Ali Riza Isbilir
  Ali Riza Isbilir - 22:59

  Sunexpress ten RG5P25 PNR KODLU BILET ALDIM.TARIHINI YANLISLIKLA 24 TEMMUZ YAZMISIM.BILETIMIN TARIHINI 23 TEMMUZ 2019 OLARAK DEGISTIREBILIRMISINIZ LTF.

  Yanıtla

 • Hamide Ucar
  Hamide Ucar - 23:45

  Sunexpress ten ucak bileti aldim. Almanyada. Antalya ucus icin. Annemin biletinde benim
  Adim yaziyor. Dogum tarihi ve Soyisim dogru. Yanlislikla kendi ismimi iki kere yazmisim.
  Bunu degistirmek mumkunmu?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!