Trenle Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hakkında Bilgiler

Trenler seyahat etmenin belki en iyi yoludurlar. Trenler sayesinde çok sayıda bölgeden geçerken doğal güzellikleri görmek, otobüs bağlantıları sayesinde gideceğiniz yere doğrudan gidebilmek ve eğlenceli bir seyahat geçirmek söz konusu. İşte trenle seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler listemiz:

64380

  • Planlama: Eğer seyahatinizin günü ve zamanı belliyse mümkünse 2 hafta önceden internet üzerinden veya tren istasyonuna giderek trende yerinizi ayırtın. Bu sayede hem erken rezervasyon ücretlerinden faydalanabilir hem de istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Fakat eğer biletinizi trenini kalkacağı gün almanız gerekiyorsa bu durumda mümkün olduğunca erken şekilde biletinizi almaya çalışın. Aksi takdirde treni kaçırma riski ile karşı karşıya kalırsınız.

IMG_0957

  • Peronunuzu öğrenin: Tren istasyonuna gittikten sonra mutlaka çalışanlara trenin hangi perondan kalkacağını ve o perona nasıl ulaşacağınız sorun. Bu noktada merdivenlerden inmeniz veya çıkmanız gerekebilir.

oslo

  • Trene binin!: Bagajınızı, yanınızdaki koltuğa veya yere koymaktansa bagajlar için ayrılmış bölgeye koyun. Bu sayede hem siz hem de diğer kişiler rahat ederler.

trenli_manzara_kara_tren_51194_1

  • Sakin olun: İşte trende istediğiniz yeri aldınız ve yolculuğunuz başladı. Her şeyi unutun ve iyi bir yolculuğa odaklanın. Bununla birlikte anonslara dikkat etmenizde de fayda var diyebiliriz. Tren gideceğiniz yere yaklaştığında anonsu duyacaksınız.

tren-yolculugu-deneyimi

  • Trenden inin: Eğer çok sayıda bagajınız varsa, trenden ineceğiniz yere gelmeden biraz öncesinde hazırlık yapmanızda fayda vardır. Bagajlarınızı alarak tren kapısına doğru yaklaşabilirsiniz. Trenle seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler listesinde bu adımın önemli bir yer taşıdığını söyleyebiliriz. Bu noktada kapıyı açmak için düğmeye basmanız da gerekebilir.

dumanli_kara_tren

  • Engelli koltuklarına dikkat edin: Bazı trenlerde sadece engelliler veya hamile kadınlar için ayrılmış koltuklar olabilir. Bu koltuklara oturmayın ve engelli kişilere yardımcı olun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!