Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği (0850) 302 54 93

türk hava yolları bilet değişikliği

Günümüzün en önemli şeyi olan teknolojinin sürekli olarak hızla gelişmesinden hava yolu şirketleri de nasibini aldı. Elde edilen bu kazançlar birçok firmayı olumlu yönde etkilese de Türk Hava Yolları kadar etkilememiştir. Türkiye’nin milli uçak firması olan Türk Hava Yolları sürekli olarak rota ekleyip daha kaliteli uçaklar ile hizmet vermeye devam ediyor.

Makalemizde aşağıdaki konuları okuyacaksınız:

Türk Hava Yolları Firması Hakkında Detaylı Bilgiler

Türk Hava Yolları’nın amaçlarından birisi havayolunu herkesin tercih edebileceğidir. Havayollarını kullanmak yalnızca iş adamlarına, oyunculara veya şarkıcılara özel değildir. Küçükten büyüğe, zenginden fakire herkes bu havayolu taşımacılığı seçeneğini kullanabilme hakkına sahiptir. Ayrıca Türk Hava Yolları bu amaçtan dolayı “Dünya Küçük Uçmayan Kalmasın” sloganıyla da bunu desteklemiş oluyor.

2019 yılı da Türk Hava Yolları için oldukça önemli bir yıl olarak gözüküyor. Havayolu firmaları sürekli olarak faaliyet gösterse de bazı zamanlarda olumlu ve olumsuz yönler ortaya çıkabiliyor. Türk Hava Yolları havayolu sektörünün gelişmesiyle ciddi miktarlara ulaşmış durumdadır. Firma için avantaj olan durum ise uçakların doluluk oranlarıdır. Bu sene Türk Hava Yolları istatistiklerine göre doluluk oranları %90’ı bulmuş durumdadır.

thy bilet erteleme

Türk Hava Yolları Bilet Tarihi Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Hava Yolları bilet değişikliği nasıl yapılır sorusuna Türk Hava Yolları’na ait olan bilet değişikliği hattı (0850) 840 48 05 numarasını ile iletişime geçerek çağrı merkezinden detaylı bilgiler alınabilir şeklinde cevap vermek mümkündür. Türk Hava Yolları bilet tarihi değişikliği kapsamında sınıfların durumuna göre uygulamış olduğu cezai işlemler de değişkenlik olabiliyor. Türk Hava Yolları’na göre promosyon barındırmayan sınıflar içerisinde bilet tarihi değişikliği talebinde bulunma durumunda uçuşun parkur ve gideceği yöne bakılarak ceza ödemesini atm kartı seçeneğiyle yada kredi kartı seçeneğiyle ödemek mümkündür.

Türk Hava Yolları Bilet Erteleme Ücretleri Ne Kadardır?

Türk Hava Yolları’nda talep edilen herhangi bir bilet değişikliğinde promosyon olmayan biletlerde yaklaşık olarak 50 TL gibi bir ücret kesintisi yaparak uçuştaki fiyat farkı ortaya koyulur. Bu cümleden sonra kesinlikle sadece 50 TL civarında bilet erteleme cezası olarak düşünülmemelidir. Birçok kişi bu bilgiyi yanlış bildiğinden dolayı ufak tefek sorunlar çıkabiliyor.

Bu ceza bedeli pnr-rezervasyon kodu belirtildiği zaman Türk Hava Yolları müşteri temsilcileritarafından kontrol edildikten sonra meydana çıkıyor. Her zaman sorulan bir diğer soru da uçak fiyatlarının her zaman farklı olmasıdır. Genel olarak yaz tatilinde gidiş gelişler daha fazla olduğundan dolayı fiyat bedelleri yüksek olabilmesi mümkündür.

Ancak yaz aylarında bile oldukça fiyat farkları görebilmek mümkün iken bazı zamanlarda Pegasus Havayolu Firması’nın fiyatlarının düşük olmasından kaynaklanıyor. Bu durum biraz karışık gözükse de basit bir örnek ile açıklanabilir. 200 TL ile satın alınmış bir uçak biletinde değişiklik yapmak istenildiği takdirde yeni talep edilen biletin de 250 TL ücretinin olduğu varsayılırsa bununla birlikte Türk Hava Yolları’nın uygulamış olduğu 50 TL kesinti ile birlikte ortalama 100 TL gibi bir fiyat farkı ödenmelidir. Yani ilk olarak alınan bilet 200 TL iken değişiklik talebi sonrası 300 TL olarak ödenmelidir.

türk hava yolları müşteri hizmetleri

Türk Hava Yolları Promosyon Bilet Değişikliği

Pegasus Çağrı Merkezi

Her Havayolu şirketinde olduğu gibi Türk Hava Yolları’nda da kendine özgü bilet değişikliği şartları yer alıyor. Bu durum bazı zamanlarda havayolu şirketleri için olumlu bir durum olabilirken olumsuz bir durum da olabilmesi mümkündür.

Türk Hava Yolları bilet erteleme hattı’nın avantajı olarak doluluk oranı gösterilebilirken dezavantajı durumu olarak da misafirlerine yaptığı fiyat miktarı olarak gösterilebilir. Bütün bu bilgilere dayanarak da Türk Hava Yolları bilet değişikliği numarası’nın vermiş olduğu kalite ve güvenilirlik göz önünde bulundurulduğu takdirde belirtilmiş bedelin daha altında bir bedel ödeme gibi bir durum söz konusu değildir.

Dolayısıyla Türk Hava Yolları promosyon sınıfı veya diğer sınıf fark etmeksizin biletler üzerinde herhangi bir değişiklik uygulanmasına kesinlikle yer verilmiyor.

Türk Hava Yolları Yurtiçi Promosyon Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları bu konu hakkında oldukça titiz davranmaya çalışıyor. Promosyon sınıfının yurtiçinde olup olmaması Türk Hava Yolları için pek fazla önem arz etmiyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’nda bu tür durumlarda da herhangi bir değişiklik ve iade işlemleri yer almıyor.

Yurtiçi ve Yurtdışı promosyon sınıflarında olmayan biletler üzerinde ister tarih değişikliği ister yön değişikliği talebinde bulunulabilmesi mümkün iken bu talebin fiyat farkının oluşturacağı bilinmesi yeterli olacaktır. Türk Hava Yolları’nda bilet değişim işlemleri için yurtdışı uçuşların fiyat bedeli yurtiçi uçuşların fiyat bedelinden oldukça yüksek olması beraberinde fiyat farklarının da oluşmasını getiriyor.

Türk Hava Yolları Yurtdışı Promosyon Bilet Değişikliği

Türk Hava Yollarında ister yurtiçi ister yurtdışı isterse de promosyonu olmayan bilet olsun kesinlikle ve kesinlikle herhangi bir değişiklik yoktur. Değiştirilme özelliği bulunmayan bu bilet türleri promosyon sınıfı bilet türleri olarak sayılır. Türk Hava Yolları bilet tarihi veya yön değişikliğini yalnızca promosyonu olmayan biletlerde uygulanıyor.

Türk Hava Yolları’nın bilet değişikliklerinde meydana gelen fiyat farkları kesin olarak temsilci numarası olan 0850 840 48 05’i arayarak ücretsiz bir şekilde öğrenilebilmesi mümkündür. Promosyon olmayan bilete sahip olan tarih veya yön değişikliği isteyen bir yolcu bu numarayı arayarak kesin olarak oluşan farkı öğrenebilir.

Türk Hava Yolları Biletini Anadolu Jet ile Değiştirebilmek Mümkün Müdür?
Anadolu Jet Havayolları Türk Hava Yolları’nın yan firmalarından bir tanesidir. Türk Hava Yolları bu durumdan dolayı Anadolu Jet Havayolları ile biletini değiştirme talebinde hiçbir problem çıkartmıyor. Yan firma olmasından yararlanarak da Anadolu Jet Karayollarından alınan bilet Türk Hava Yolları ile de değiştirebilmek mümkün olabiliyor.

Bu uçak firmalarına ilgisi olanların bildiği gibi Türk Hava Yolları gelen misafirlerine Anadolu Jet Firması ile taşıyarak hizmetini en iyi şekilde yerine getirmeye çaba gösteriyor. Türkiye’nin havayolu sektöründe göz bebeği olan ve birçok ülkeye sefer düzenleyen Türk Hava Yolları oldukça gelişmişlik gösterdiğinden dolayı yurtiçi seferlerinin birçoğunu Anadolu Jet Hava Yolları’na teslim ederken kendisi daha çok yurtdışı seferlerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

thy telefon

Anadolu Jet Hava Yolları Türk Hava Yolları’nın yurtiçi görevlisi olarak da belirtilebilir.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Farkı Nasıl Ödenir?

Türk Hava Yolları’ndan alındığı gibi Anadolu Jet Hava Yolları’ndan da satın alınmış biletlerde açığa alım ve değişiklik gibi işlemler atm paramatik yöntemi ile veya kredi kartı yöntemi ile rahatlıkla ödemek mümkündür. Daha sonra alanında uzman olmuş SunExpress Hava Yolları müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek en uygun fiyatta, müşterinin talep ettiği zamanda ve uygun seferleri bulabilmek artık Türk Hava Yolları ile oldukça kolaydır.

Bu iki hava yolları firmasından da yön değiştirme veya ertelemeye yönelik herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek fiyat farkı oluşturabileceğinden dolayı taksit imkânı bulunmuyor. Bilet satışı yapan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Hava Yolları satış işlemlerinde peşin fiyatına 9 taksit ile müşterilerini oldukça ödeme kolaylığı sunmasına rağmen bilet değişikliği talebi için taksit imkânını müşterilerine vermiyor.

 • Ramin
  Ramin - 09:50

  Salam .ben yurtdisi bilet değişikliği nasıl yapa bilirim?

  Yanıtla

 • Catalina Dumitra Güzel
  Catalina Dumitra Güzel - 21:28

  Merhaba benim biletim 12 ekim ama ben zanetim 12 Kasım çünkü italiyanca yazıyor ben anlamadım tam şimdi ben ne yapmam lazim rica ederim cevap verebilirsiniz çok sevinirim ben İtalya gitmem lazım çünkü vize bitiyor teşekkür ederim

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 21:34

   Merhabalar, Müşteri hizmet numarasını ararsanız yardımcı olacaklardır.
   sevgiler.

   Yanıtla

 • Nurcan
  Nurcan - 15:24

  Ben belcikadan internet uzerinden bilet aldim donus tarihini degistirmem mumkunmu

  Yanıtla

 • Ugursen
  Ugursen - 23:52

  Merhaba kopenhagdan ordu giresun hava alanina 2 agustosta gidis bileti aldim ama simdi temmuz 20 veya 22 tarihine dehisdirmek isdiyorum. Sikorta yaprirmiatim her hangi dehisiklige karsi bilwtimi degistirebilirmiyim

  Yanıtla

 • Mehmet
  Mehmet - 18:29

  Merhaba istanbula bilet kestim 1 Nisa’n 2019 tarihine İzmir olarak değiştirme hakkımız varmı

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 16:55

   İletişim numaralarını arayabilirsiniz. iyi günler..

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!