Ardahan

Gürcistan ve Ermenistan sınırlarında yer alan Ardahan Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Artvin, Kars ve Erzurum illeriyle komşu olan Ardahan 1992 yılında Kars ilinden ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur.

Zengin coğrafi çeşitliliğe sahip olan Ardahan’da akarsular ve Çıldır Gölü çevrelerinde tarım yapılırken elverişsiz karasal iklim sebebiyle tarımsal faaliyetlerin verimi düşüktür.

Geniş mera ve zengin bitki örtüsü çeşitliliğine sahip olan Ardahan’da hayvancılık şehrin önemli gelir kaynağını oluşturur. Hayvancılığa bağlı sanayi tesislerinin yer aldığı Ardahan’da sanayi az gelişmiştir.

Ülkenin dört bir yanına peynirlerini ve balını gönderen Ardahan’da kaz yetiştiriciliği de ülkede ünlüdür. Sahip olduğu doğal güzellikler ile birlikte 3000 yıllık tarihini yansıtan tarihi eserleri şehrin turistik önemini artırmaktadır.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Ardahan İlçeleri…

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!