Balıkesir

2018 yılında yapılan nüfus sayımında 1.204.824 kişilik nüfusa sahip olan şehir, sahip olduğu sanayi ve turizm potansiyeli sebebiyle nüfusunu sürekli arttırmaktadır. Balıkesir’in toplamda 20 ilçesi bulunmaktadır.

Şehrin bir kısmı Marmara’da, bir kısmı Ege Bölgesinde yer alır. Bir nevi üniversite şehri olarak adlandırılan Balıkesir, kalabalık nüfusu ve hareketli sokak hayatını bünyesinde bulundurduğu üniversitelilere borçludur.

Turizm ve kültürel faaliyet açısından oldukça zengin bitki örtüsüne sahip olması nedeniyle turist çeken şehir, aynı zamanda düzenli yerleşim birimlerine sahiptir.

Doğal güzellikleri ve mesire alanları ile doğa ile iç içe bir tatil imkanı sunan şehir, tarihi yapılara ve plajlara da sahip olması nedeniyle zengin bir tatil seçenekleri kartelasına sahiptir.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Balıkesir İlçeleri…

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!