Bartın

Karadeniz Bölgesinin batısında yer alan Bartın ili Zonguldak, Karabük ve Kastamonu illeri ile komşudur. Kuzeyini Karadeniz kıyılarının oluşturduğu Bartın’da İnkumu, Güzelcehisar, Kızılkum, Mugada, Hatipler ve Amasra plajlarında denize girilebilmektedir. Ilıman Karadeniz ikliminin etkili olduğu Bartın’da plajlar, milli parklar, doğal güzellikler ve tarihi eserler şehri önemli bir turizm merkezi haline getirir. Tarım ve ticaretin oluşturduğu şehrin ekonomisinde hayvancılık ve sanayi her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Ormancılık ürünlerine dayalı imalathane ve atölyelerin de desteklediği şehrin ekonomisi hızla gelişmektedir. Deniz ve kültür turizminin dışında doğa sporlarının yapılabildiği Bartın’da trekking ve doğa yürüyüşü sporları için her yıl pek çok ziyaretçi şehri ziyaret etmektedir.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Bartın İlçeleri…

25 Eylül 2018
1B
0

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!