Bayburt

Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Bayburt ili Gümüşhane, Trabzon, Rize, Erzurum ve Erzincan illeri ile komşudur. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan şehir tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi güzellikleri dışında el değmemiş doğası ile ziyaretçileri kendisine çeken Bayburt’ta Doğu Karadeniz iklimi hakimdir. Elverişli iklimi sebebiyle tarıma dayalı olan Bayburt ekonomisinde Hart ve Sünür gibi verimli ovalar önemli yer tutar. Hayvancılığın da geliştiği Bayburt’ta arıcılık da son yıllarda gelişirken sanayinin gelişimi de tarım ve hayvancılık ürünlerine yönelik şekillenmiştir. Çoruh Nehri ile tarımda verimli topraklara sahip olan Bayburt’ta ayrıca rafting gibi doğa sporları da önemli yer tutmaktadır.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Bayburt İlçeleri…

25 Eylül 2018
176
0

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ABONE OL