Bolu

Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bolu doğal güzellikleri ve coğrafi özellikleriyle önemli bir ilimizdir. Zonguldak, Çankırı, Eskişehir, Ankara ve Bilecik ile komşu olan Bolu ülkemizin önemli şehirlerini birbirini bağlayan güzergah üzerinde yer alır.

Karasal iklimle birlikte Karadeniz iklimine geçişlerin görüldüğü Bolu’ya doğanın hediye ettiği olağanüstü güzellikler şehre her yıl çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Turistik ve iş ziyaretlerinin yoğun gerçekleştiği Bolu her yıl on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Nüfusun merkezde yoğunlaştığı Bolu’da Abant Gölü’nün dışında Yedigöller Milli Parkı ve Kartalkaya Kayak Merkezi önemli turizm merkezidir. Osmanlı Dönemi’nde bağımsız sancak olarak yönetilen ilin tarihi M.Ö. 8. Yüzyıla uzanmaktadır.

Bolu'un şehir merkezi hariç 8 adet ilçesi bulunmaktadır. 2018 Sayımlarına göre nüfus artışı gösteren Bolu, Toplamda 303.184 kişilik bir nüfusu barındırmaktadır. Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Dörtdivan Gerede Göynük Kıbrıscık Mengen Mudurnu Seben Yeniçağa Bolu…

84B
3

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Alan kodları…

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!