Burdur

Akdeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer alan Burdur ili Antalya, Denizli, Muğla, Isparta ve Afyonkarahisar illeri ile komşudur. Akdeniz kıyısında yer alan illerin güzergahında yer alan Burdur Göller Yöresi içerisinde konumlanmaktadır.

Kıyı kesimlerinde ılıman iklimin görüldüğü Burdur’da iç kesimlerde rakımın yükselmesinin etkisiyle iklimin karasal iklim hakimiyetine girmektedir. Göller ağırlıkta olmak üzere doğal güzellikler açısından zengin olan Burdur ili tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup dönemlerle ilgili antik şehirler Burdur’da yer almaktadır.

Ülke turizminde önemli yer tutan Antalya, İzmir ve Muğla gibi tatil bölgelerine olan yakınlığı Burdur’un doğal güzelliklerine, antik şehirlerine ve müzelerine her yıl binlerce ziyaretçi çekmektedir.

Burdur şehir merkezi hariç 10 adet ilçesi bulunmaktadır.  Ağlasun Altınyayla Bucak Çavdır Çeltikçi Gölhisar Karamanlı Kemer Tefenni Yeşilova Burdur Türkiye'nin Akdeniz Bölgesin'de bulunan bir ilidir. 2015 Sayımlarına göre Burdur'un nüfusu 256.898 kişidir. Burdur…

12 Aralık 2018
23B
5

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Alan kodları…

29 Eylül 2018
684
0

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!