Bursa

Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa ülkemizin en büyük dördüncü şehridir. Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Balıkesir ile koşu olan Bursa Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olarak Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde Bursa’nın önemli medeniyetlerin hakimiyetine girdiği ve tarihinin 7 bin yıl öncesine dayandığı kanıtlanmıştır. Türk-İslam Dönemi tarihi eserleri yer aldığı Bursa’da höyükler ve tarihi köyler önemli tarihi kalıntıları oluşturur.

İklimin ılıman olduğu Bursa verimli arazilere sahiptir. İlde sanayi tesisleri ekonomiye önemli katkı sağlarken Türkiye’nin en yaşanabilir şehri seçilen Bursa ülkemizin önde gelen turizm bölgeleri arasında yer alır. Şehrin Marmara Denizi kıyısında yer alan bölgeleri deniz turizmi için elverişlidir.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Alan kodları…

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!