Bursa

Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa ülkemizin en büyük dördüncü şehridir. Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Balıkesir ile koşu olan Bursa Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olarak Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde Bursa’nın önemli medeniyetlerin hakimiyetine girdiği ve tarihinin 7 bin yıl öncesine dayandığı kanıtlanmıştır. Türk-İslam Dönemi tarihi eserleri yer aldığı Bursa’da höyükler ve tarihi köyler önemli tarihi kalıntıları oluşturur.

İklimin ılıman olduğu Bursa verimli arazilere sahiptir. İlde sanayi tesisleri ekonomiye önemli katkı sağlarken Türkiye’nin en yaşanabilir şehri seçilen Bursa ülkemizin önde gelen turizm bölgeleri arasında yer alır. Şehrin Marmara Denizi kıyısında yer alan bölgeleri deniz turizmi için elverişlidir.

Bu içerikteki bilgiler TUİK nüfus veritabanından alınmıştır. Bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmiyoruz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgiler resmi amaçla kullanılamaz veya delil olarak gösterilemez. Alan kodları…

29 Eylül 2018
2B
0

 »  Bursa Ulu Camii, I. Bayezid tarafından 1396-1400 tarihleri arasında zaviye olarak yaptırılmış ve sonrasında cami olarak kullanılmaya başlanmıştır.  »  I. Bayezid Haçlılarla yaptığı Niğbolu Savaşı’ndan önce Rivayete göre Allah’a…

14 Haziran 2018
6B
1

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!