Denizli

Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli Ege ve Akdeniz Bölgeleri’ni bağlayan önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, Aydın ve Muğla illeri ile komşu olan Denizli doğal güzellikleri ve Anadolu Selçuklu dönemine ait nadide tarihi eserleri ile önemli bir turizm merkezidir.

Pamukkale Travertenleri ve irili ufaklı mağaraların süslediği Denizli tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Horozu ile simgeleşen Denizli ili ağaç popülasyonu açısından da zengindir.

Ana gelir kaynağının turizmi oluşturduğu Denizli’de tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi tesisleri ilin ekonomisini oluşturan önemli bileşenlerdir. İhracat ağırlıklı çalışan ticaret merkezlerinin yer aldığı şehir güçlü bir ekonomiye sahiptir.

Giriş 80 TL

Denizli’de bulunan Pamukkale Travertenleri, sıcak su kaynaklarının doğal yollarla traverten yataklarına gelerek yüzeye çıkması ile oluşmaktadır. Sıcak su burada travertenlerin katmanlarına dökülerek çeşitli çökelmeler yapar. Kalsiyum ve hidrokarbonatça oldukça zengin…

23 Temmuz 2019
21B
6
Giriş 60 TL

UNESCO tarafından dünya mirası listesine adı yazılan Hierapolis, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer almaktadır. Çok büyük bir Antik kent sayılabilecek Hierapolis, Helenistik dönemden arkeolojik kalıntılara sahip olmakta ve kalsiyum oksitli sular sayesinde oluşan beyaz travertenleriyle son derece…

11 Nisan 2018
2B
1

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!