Erzincan

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan güneyde Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl; kuzeyde Giresun, Gümüşhane ve Bayburt; doğuda Erzurum; batıda ise Sivas ile komşudur.

Doğal güzellikleri ve tarihi önemi neticesiyle turizm yıldızı günden güne parlayan Erzincan geçmişten bugüne kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt Savaşı ile Türk hakimiyetine giren bölge günümüze kadar Türk yurdu kalmaya devam etmiştir.

Fırat Nehri’nin sınırları içerisinden geçtiği Erzincan’da verimli ovalarla birlikte iklimin de uygun olması tarımsal üretimi şehrin önemli bir geçim kaynağı haline getirirken hayvancılık faaliyetleri de Erzincan ekonomisinde önemli yer tutar.

Atölyelerin ticari faaliyetlerinde önemli yer tuttuğu Erzincan’da zengin maden yatakları bulunmaktadır.

Erzincan'ın il merkezi haricinde 8 adet ilçesi bulunmaktadır. Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Üzümlü 2015 İstatistiklerine göre 224.591 kişilik nufüsa ulaşıp bir önceki istatistiklere göre artış göstermektedir. ayrıca Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarihi ipek yolu…

3 Ağustos 2018
25B
0

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!