Eskişehir

İç Anadolu Bölgesi’nde ülkemizin en büyük şehirlerini birbirini bağlayan güzergahta yer alan Eskişehir Türkiye’nin en kalabalık 25. şehridir. Öğrenci şehri olarak tanınan Eskişehir’de yoğun bir öğrenci nüfusu bulunmaktadır.

Frigya Dönemi’ne dayanan köklü tarihi şehre kültür turizminin önemli merkezleri arasında yer alma fırsatı tanırken şehrin müzeleri ve parkları ziyaretçi çeken önemli turistik tesislerdir.

Porsuk Çayı’nın geçtiği şehirde verimli ovalar yer almakta olup şehrin asıl geçim kaynağında tarımın payı düşüktür. Gelişmiş organize sanayisi ve yoğun öğrenci nüfusu şehrin ekonomik aktivitelerinin önemli bir bölümünü oluşturur.

Türk – İslam mimarisinde inşa edilmiş Selçuklu ve Osmanlı Dönemi’ne ait tarihi eserlerin de yer aldığı şehrin doğal güzellikleri de şehre renk katmaktadır.

Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda Porsuk çayı ve Adalar turu hakkında aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmuş olacaksınız. Porsuk Çayı, Eskişehir'in en canlı bölgelerinden biridir. Şehri tam ortasından ikiye ayıran Porsuk çayı,…

2 Eylül 2018
4B
1

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!