Gaziantep

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep Suriye ile sınır komşusu olmanın yanında Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Kilis illeriyle komşudur. Tarihi öneme sahip olan Gaziantep Doğu’nun Paris’i olarak da adlandırılacak güzelliklere sahiptir. Mutfağı ile ünlü şehrin lezzetleri sınırları aşmış ve Türkiye’nin dört bir yanına dağılmıştır. Fransız işgaline karşı gösterdiği direniş sebebiyle Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Gazi” unvanına layık görülen şehir İpek ve Baharat Yolları üzerinde bulunması sebebiyle tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir kültür merkezidir. Paleolitik dönemden bu yana insanların yaşamak için tercih ettiği Gaziantep’te Antik Çağ’dan kalma şehirler ve Türk – İslam dönemine ait önemli eserleri ile ülkemizin önemli kültür başkentleri arasında yer alır.

Gazipantep'in İlçe Merkezi hariç 9 adet ilçesi bulunuyor. Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli 2017 İstatistiklerine göre Antep'in 2.005.515 'a yakın Nüfusu vardır. ve bir önceki sayımlara göre oldukça hızlı artış göstermektedir.…

2 Kasım 2018
43B
3

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL