Giresun

Karadeniz Bölge’sinde yer alan Giresun Karadeniz Sahil Otoyolu üzerinde yer alan önemli ulaşım merkezleri arasında yer alır. Tipik Karadeniz iklimi sebebiyle bol yağış alan Giresun’da gür ormanlar ve yeşillik alanlar yer alır.

Kuzeyde Karadeniz’e kıyısı bulunan Giresun ili Trabzon, Gümüşhane, Sivas ve Ordu illeri ile komşudur. Doğal güzelliklerin önemli yer tuttuğu Giresun’da tarihi eserler ve müzeler ziyaretçilerin en çok tercih ettiği turizm merkezleridir.

Yunan Mitolojisinde büyük öneme sahip Giresun Adası ilin sahip olduğu önemli bir doğal güzelliği olup ada kültür turlarının ilk durakları arasında yer alır. Fındık bahçeleri Giresun’un önemli geçim kaynağını oluşturur.

Yaz aylarında Giresun’un kuzeyinde yer alan plajlarda denize girilebilmektedir.

Giresun'un İl Merkez Hariç Toplamda 15 adet ilçesi bulunmakta. Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere 2018 İstatistiklerine göre Yaklaşık 437.393 kişilik nüfusa ulaşıp,…

2 Kasım 2018
108B
6

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!