Isparta

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta ili Afyonkarahisar, Konya, Antalya ve Burdur illeri ile komşudur. Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir şehrimizdir. Eğirdir Gölü manzarasının süslediği Isparta’da ayrıca lavanta ve gül bahçeleri her yıl pek çok ziyaretçiyi şehre çekmektedir.

Dağlık bölgelerinde trekking, kayak, doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü gibi aktivitelerin yapılabildiği Isparta sahil şeridinde yer alan Antalya ve Muğla gibi önemli turizm merkezlerine geçiş yollarında yer almaktadır.

Göller, Milli Parklar ve çiçek bahçeleri ile her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Isparta’da tarım, tarıma bağlı sanayi üretimi, hayvancılık, su ürünleri ve turizm şehrin önemli gelir kalemlerini oluşturur.

Isparta'da şehir merkezi haricinde 12 adet ilçe bulunmaktadır. Aksu, Atabey, Egirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Sarkikaragaç, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli Isparta'nın 2017 İstatistiklerine göre 433.830 kişilik nüfusa sahiptir. Geçen seneye…

69B
6

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!