Kastamonu

Karadeniz Bölgesi’nin batı kesiminde konumlanan Kastamonu ili Bartın, Karabük, Çankırı, Çorum ve Sinop illeri ile komşudur. Kuzey bölümünün Karadeniz sahillerinde yer aldığı Kastamonu kuzeyden İsfendiyar ve güneyden Ilgaz Dağları ile sarılıdır.

Doğal ve tarihi güzellikleri sebebiyle turistik ziyaretlerin sıkça yapıldığı Kastamonu’da Cide, Doğanyurt, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde denize girilebilmektedir. İnanç turizminin de merkezi haline gelen Kastamonu’da kaleler, kaya mezarları ve külliyeler önemli tarihi eserleri meydana getirir.

Kuzeyinde Karadeniz ikliminin gözlemlendiği Kastamonu’nun güneyinde ise karasal iklim etkili olup bu geçiş bitki örtüsü çeşitliliğine sebep olmaktadır. Şehir ekonomisinin önemli kısmını tarım faaliyetlerinin oluşturduğu Kastamonu’da ormancılık, turizm, hayvancılık, tarımsal sanayi ve madencilik şehrin önemli gelir kaynaklarını oluşturur.

İlçe merkezi haricinde Kastamonu'nun Toplamda 19 adet ilçesi bulunmaktadır. Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü, Tosya 2017 seçimlerine…

13 Kasım 2018
48B
9

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!