Kırklareli

Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli zengin kültürü, tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli turizm merkezleri arasında yer alır. Doğu sınırlarının Karadeniz kıyılarına uzandığı Kırklareli ili Edirne ve Tekirdağ illeriyle birlikte Bulgaristan ile sınır komşusudur.

Tarih boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapan ve yaşayan medeniyetlerin eserlerini günümüze kadar korumaya başaran Kırklareli’nde Türk – İslam motifleriyle süslenen camiler ve köprüler önemli kültür merkezleridir. Kıyıköy, İğneada ve Kastros beldelerinde denize girilen Kırklareli yılın her ayında ziyaretçi çekmeyi başarmaktadır.

Turizmin dışında tarım, hayvancılık, ormancılık ve sanayinin önemli geçim kaynaklarını oluşturduğu Kırklareli’nde zengin yer altı kaynakları bulunmaktadır. Zengin tabii gaz rezervlerine sahip olan Kırklareli’nde tabii gazdan elektrik enerjisi üreten tesisler yer almaktadır.

İl merkezi haricinde toplamda Kırklareli'nin  7 adet ilçesi bulunmaktadır. Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar, Vize 2017 yılı istatistiklerine göre 356.050 Kişilik bir nüfusa sahip olup Türkiye'nin Marmara bölgesinde yer almaktadır.…

12 Kasım 2018
71B
2

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!