Manisa

Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa bölgenin en büyük ikinci şehridir. Denize kıyısı olmayan Manisa komşusu olduğu İzmir, Aydın ve Balıkesir illeri sebebiyle önemli geçiş güzergahında yer almaktadır.

Batıda ise Denizli, Uşak ve Kütahya ile komşu olan şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin dışında kendisine has özel lezzetleri Manisa’nın ününü artırmaktadır.

Gediz Ovası’nın verimli topraklarına sahip olan Manisa’da tarımsal üretim şehrin ana geçim kaynağını oluşturmaktadır. Sebze ve meyve yetiştiriciliğinde çeşitliliğe sahip olan Manisa’da ılıman iklimin de etkisiyle nüfusun yüzde 75’i tarımsal faaliyetlerle uğraşmaktadır.

Zengin maden yataklarına sahip olan Manisa’da madencilikle birlikte sanayi de gelişmiş ve şehir ekonomisinin önemli bir kısmını ele geçirmiştir.

İl merkezi haricinde Manisa'nın toplamda 17 adet ilçesi bulunmaktadır. Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre Manisa ili, Türkiye Cumhuriyetinin Ege Bölgesinde yer…

13 Kasım 2018
289B
18

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!