Nevşehir

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir ili Aksaray, Kırşehir, Yozgat, Kayseri ve Niğde illerine sınır komşudur. Olağanüstü tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan Nevşehir aynı zamanda Hristiyanlığın önemli merkezleri arasında yer alır.

Şehirde yer alan yer altı şehirleri ve kiliseleri bölgenin inanç turizmi açısından önemini artırmaktadır. Açık hava müzelerinin, peri bacalarının, yer altı şehirlerinin ve türbelerin bolca bulunduğu Nevşehir tüm Dünya’nın yakından tanıdığı şehirlerimizden birisidir.

Ekonominin geniş ölçüde tarıma dayandığı Nevşehir’de sanayinin ekonomik faaliyetlerdeki payı azdır. Tarımla birlikte turizm bölgenin ana gelir kalemini oluşturur. Balon turlarıyla da tüm Dünya’da ünlü olan Nevşehir yılın her ayında farklı turizm sektörlerine yönelik ziyaretlerin merkezi konumundadır.

Geleneksel olarak yapılan balon turu, inanılmaz bir keyif vermekle beraber, kalbinizin heyecandan yerinden fırlamasına da neden olabilir. Yükseklik korkunuz yoksa eğer, kesinlikle denemenizi öneriyorum. havada süzülüyorsunuz ve 2 saatlik unutamayacağınız…

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!