Samsun

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Samsun şehri Sinop, Çorum, Amasya, Tokat ve Ordu illeri ile sınır komşusudur. Kuzeyini Karadeniz sahillerinin oluşturduğu Samsun’da Terme, Atakum, Tekkeköy, Alaçam, 19 Mayıs ve Yakakent bölgelerinde denize girilebilmektedir.

Önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmanın dışında Türk tarihinde de özel bir yere sahip olan Samsun Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatması için Anadolu’ya geçişte ayak bastığı ilk şehirdir.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin şehre büyük ölçüde ziyaretçi çektiği Samsun’da tarım ve sanayi şehrin ekonomisinde önemli yer tutar.

Kara, hava ve deniz yollarına sahip olması sebebiyle bölgenin yurt içi ve yurt dışına açılan kapısı olan Samsun’da hayvancılık, ormancılık ve kömür madenleri ekonomide önemli yer tutar.

Karadeniz bölgesinin en kalabalık şehirlerinden birisi olan Samsun'da gezilecek yerler oldukça geniştir. Bu listede sizler için Samsun'da gezip görülecek en güzel yerleri derlemeye çalıştık. Samsun gezi rehberine başlamadan önce ilk…

111B
14

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!