Sivas

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ili Tokat, Yozgat, Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya, Erzincan, Giresun ve Ordu illeri ile komşudur. Tarihi İpek Yolu ve ünlü Kral Yolu üzerinde yer alan Sivas şehri tarihi zenginliklere sahiptir.

Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ikinci ili olan Sivas kaplıca ve doğal güzellikleri ile birlikte önemli turizm merkezlerimiz arasında yer alır.

Selçuklu Dönemi’nin en önemli eserlerinin yer aldığı Sivas’ta kültür, inanç ve sağlık turizmine yönelik avantajlar mevcuttur. Karasal iklimin görüldüğü Sivas’ta tarım ve hayvancılık şehrin ana gelir kalemlerini oluşturur.

Yer altı kaynakları bakımından zengin olan Sivas’ın kara ve demiryolu ulaşım ağlarına sahip olması sebebiyle sanayisi de gelişmiştir.

Dünya'da ve Türkiye'mizde bir ilk olan Sivas Hobbit Evleri ilginç mimarisi ile ziyaretçilerinin dikkatini çekiyor. Sivas Paşabahçe Mesire Alanı'nda yer alan Hobbit evleri Türkiye'nin en iyi yönetilen Rekreasyon projesi seçilmiştir. Sivas…

25 Şubat 2019
56B
10

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!