Tekirdağ

Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan Tekirdağ ili İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale illeri ile sınır komşusudur. Karadeniz ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan Tekirdağ bölgenin ve ülkemizin önemli turizm merkezleri arasında yer alır.

Doğal güzellikleri ve yamaç paraşütü gibi aktivitelerin yapılabildiği Tekirdağ’da turistik faaliyetler şehir ekonomisinde önemli yer tutar.

Gerek iklimi gerek verimli toprakları sayesinde tarımsal üretimde önemli payı bulunan Tekirdağ tek başına ayçiçeği üretiminde Türkiye’nin %25’ini gerçekleştirir. Hayvancılık ve balıkçılık faaliyetlerinden de ekonomik gelir elde eden Tekirdağ’ın bir diğer önemli gelir kaynağını sanayi oluşturur.

Metal eşya ve makine imalatı başta olmak üzere pek çok sanayi ve imalat tesisinin yer aldığı Tekirdağ’da sanayi İstanbul’a yakınlığı nedeniyle her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Tekirdağ, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi üçüncü şehri. 2015 itibarıyla 937.910 nüfusa sahiptir.Toplam 11 ilçesi vardır. Tekirdağ İlçeleri Süleyman paşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy Tekirdağ ilinin toprakları çok verimlidir…

31B
2

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!