Trabzon

Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Trabzon ili Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Rize illeri ile sınır komşusudur. Kuzeyini Karadeniz sahillerinin oluşturduğu Trabzon’da Akçaabat, Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Ortahisar ve Yomra ilçelerinde denize girilebilmektedir.

Nefes kesen doğal güzelliklere ve önemli tarihi eserlere sahip olan Trabzon bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer alır.

Tarımsal üretimin geliştiği Trabzon’da fındık, çay, sebze ve meyve yetiştiriciliği önemli yer tutarken balıkçılık, hayvancılık, ormancılık, sanayi ve ticaret şehrin ekonomi dinamiklerini oluşturur.

Yemyeşil doğası ve temiz havası ile ülkemizin en yaşanabilir illeri arasında yer alan Trabzon’a her yıl muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri sebebiyle önemli ölçüde turist akın eder.

Ticarette oldukça gelişmiş olan Trabzon’da şehir halkı Trabzon’la birlikte Türkiye’nin her bölgesinde aktif ticaret yapmaktadır.

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!