Trabzon

Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yer alan Trabzon ili Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Rize illeri ile sınır komşusudur. Kuzeyini Karadeniz sahillerinin oluşturduğu Trabzon’da Akçaabat, Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Ortahisar ve Yomra ilçelerinde denize girilebilmektedir.

Nefes kesen doğal güzelliklere ve önemli tarihi eserlere sahip olan Trabzon bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer alır.

Tarımsal üretimin geliştiği Trabzon’da fındık, çay, sebze ve meyve yetiştiriciliği önemli yer tutarken balıkçılık, hayvancılık, ormancılık, sanayi ve ticaret şehrin ekonomi dinamiklerini oluşturur.

Yemyeşil doğası ve temiz havası ile ülkemizin en yaşanabilir illeri arasında yer alan Trabzon’a her yıl muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri sebebiyle önemli ölçüde turist akın eder.

Ticarette oldukça gelişmiş olan Trabzon’da şehir halkı Trabzon’la birlikte Türkiye’nin her bölgesinde aktif ticaret yapmaktadır.

2020 istatistiklerine göre 811.901 kişilik bir nüfusa sahip olan Trabzon bir önceki yıla göre nüfus artışı göstermiştir. Ülkemizin Karadeniz Bölgesinde yer alan Trabzon'un Toplamda 18 Adettir. Akçaabat Araklı Arsin Beşikdüzü Çarşıbaşı…

603B
55

Daha fazla içerik bulunamadı. Bu kategoriye daha fazla içerik ekleyin!

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!