Türkiye’de Karavan Seyahati İçin En Uygun Rotalar

Hakkında Bilgiler

Seyahat Rehberi - Sea kayaking kekova Turkey 5

Karavan tatili, birçok kişinin tercihi arasında yer alarak en güvenilir, en ucuz ve en güzel tatil seçeneği olarak gösterilmekte. Türkiye, bu konuda şanslı ülkeler arasında yer almakta olup birçok noktası karavan ile tatil yapmaya uygun olduğunu söyleyebiliriz. Beş yıldızlı otel konforu olmasa da kendisine has bir dizaynı olması bu tür tatilin yaygınlaşmasına giderek katkı sağlamaktadır. Türkiye’de Karavan tatiline uygun yerlerden bahsedecek olursak;

Seyahat Rehberi - Across Land Sea of Turkey Tour 9

Ege ve Akdeniz Bölgesindeki Rotalar

Kuzey Eğe bölgesi karavan ile tatil yapmak için adeta özel bir şekilde tasarlandığını görmekteyiz. Özellikle Çanakkale, Asos, Balıkesir, Edremit Körfezi genel anlamı ile karavan tatiline uygun bölgeler arasında yer almakta. Bunun ile beraber Aydın, İzmir, Denizli gibi iç kesimlerinde son zamanlarda popüler bir hale geldiğini itiraf edebiliriz.

Seyahat Rehberi - xfethiye coastline turkey.jpg.pagespeed.ic .lTBZFc8v75

Akdeniz bölgesinin en popüler karavan bölgesinin Kaş olduğunu itiraf edebiliriz. Akdeniz bölgesindeki diğer karavan seyahatlerine uygun alanların Likya yolu üzerinde olduğunu belirtebiliriz.

Seyahat Rehberi - alanya turkey 642905

Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu Bölgesindeki Rotalar

Seyahat Rehberi - sea 102463 960 720

Orta Anadolu bölgesinde karavan tatili yapacakların ilk tercihleri Nevşehir üzerine olmaktadır. Kapadokya bölgesinin eşsiz coğrafyası karavan tatiline en uygun yerleri sizlere göstermekte. Bölgede yer alan birçok camping işletmesi içerisinde yerinizi alarak bölgeyi keyif ile inceleyebilirsiniz. Doğu Karadeniz bölgesinde belirli bir nokta söylemektense sahil şeridinin bütünüyle uygun olduğunu belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.