Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları | En Güzel +15 Yer ?

Hakkında Bilgiler

 »  Yeni Başlayanlar için kamp merakı gerçekten ucu bucağı olmayan bir mecbuğa. Kamp Malzemeleri, Yola çıkmadan alınacak tedbirler, Yol Arkadaşları gibi ihtiyaci durumların bir nembe soru işaretlerini seyahat rehberi adlı kategorimizde açıklamaya çalıştık.

 »  Oldukça kalabalık bir liste hazırlamayı, artık gidilmesi gereken yerleri en aza indirdiğimize emin olana kadar güncel tutcağımızı bilmenizi isterim.

 »  Bu Yazıyı hazırlarken biraz kendi deneyimimiz birazda gezgin arkadaşlarımızın maceralarından bilgiler alarak derlemeye çalıştık.

 »  Unuttuğumuz, Eksik Gördüğünüz, Önerebileceğiniz yerler varsa bizlerle yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirsiniz.

İşte Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri

Türkiye’deki en gözde kamp yerlerini kendimizce sıralamaya çalıştık. Kolaylık olsun diye bölge bölge diye ayırdık. Sıralamada rahatlık ve güzelliği öne seren herhangi bir faktörel sıralama yoktur.

Karadeniz Bölgesi: Borçka Karagöl / Artvin

Seyahat Rehberi - artvin karagol 01

Dört yanı ormanlarla çevrili olan Borçka Karagöl bir heyelan set gölü. Aynı zamanda ülkemizdeki 40 milli parktan biri de olan Karagöl Borçka ilçesine 27 km uzaklıkta ve denizden 1470mt yükseklikte bulunmakta.

Karadeniz Bölgesi: Uzungöl / Trabzon

Seyahat Rehberi - uzun gol resmi

En konforlu kamp yeri diyebiliriz. Ününü söylememize gerek yoktur umarım. Dünyanın her yerinden turist çeken Uzungöl kamp alanı içinde önde gelenlerden.

Karadeniz Bölgesi: Yedigöller / BOLU

Yedigöller, Bolu
Yedigöller, Bolu

Yedigöller: Milli Park içinde yürüyüş yolları, şelaleler, dilek çeşmesi, Gülen Kayalar, Pisagor Ağacı, Anıt Ağaç, manzara seyir terası gezilip görülebilir. Yılın belirli zamanlarında sportif olta balıkçılığı yapılabilir.

Doğa güzelliği bakımından kampçılık için çok uygun olan park içinde özel sektörce işletilen 40 yatak kapasiteli bungalov evler ve çeşitli konaklama üniteleri ile kamp ve piknik alanları bulunmaktadır.

 • Yedigöller Milli Parkı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Giriş Ücreti: Yaya girişi 5 TL.
 • Adres: Merkeşler, Bolu Merkez / Bolu
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Karadeniz Bölgesi: Aladağlar Yedigöller / Kayseri

Seyahat Rehberi - Aladaglar yedigoller kayseri

Aladağlar / Yedigöller kamp alanı, Aladağlar trans geçiş rotasının ortasında bulunuyor. Ancak bu büyülü platoya varmak o kadar da kolay değil. Çünkü nereden gelirseniz gelin, buraya ulaşmanız yürüyerek iki gününüzü alıyor.

Karadeniz Bölgesi:  Yenice / Karabük

Seyahat Rehberi - yenice karabuk

Yenice Ormanlarında pek çok kamp alanı bulunuyor. Bu doğa harikası yerde kamp yapan kişiler tekrar gelmek için gün sayıyor diyebiliriz.

Karadeniz Bölgesi: Galer Düzü / Rize

Seyahat Rehberi - galer duzu kamp

Rize Ayder’de Yukarı Kavrun yaylası yolu üzerinde bulunan düzlükte yada Yukarı Kavrun yaylasında güvenli bir şekilde kamp yapabilirsiniz.

Akdeniz Bölgesi: Fethiye Kabak Koyu

Seyahat Rehberi - fethiye kabak koyu kamp

Fethiye Kabak Koyu vadisi, 1. derecede doğal SİT alanı, ıssız, taş ve ince kum karışımı bir kumsalı var. Sezonda vadide bulunan kamp sahipleri tarafından sahildeki büyük taşlar toplanıyor ve sahil, ağırlıklı kumsal haline getiriliyor. Sahilde basit çardaklar var. Deniz 3 – 4 metre sonra derinleşiyor.

İç Anadolu Bölgesi: Ihlara Vadisi / Kapadokya

Seyahat Rehberi - kapadokya resmi

Kapadokya denince akla balon gezisi gelse de, kamp yapmak için bir o kadar yerler mevcut. Masal dünyasından kopmuş görüntüsüne bakarak uyumak işin farklı bir boyutu.

Doğu Anadolu bölgesi: Munzur Vadisi Milli Parkı

Seyahat Rehberi - tunceli munzur vadisi milli parki

Munzur Suyu ve Mercan Deresinde yaygın ve yoğun olarak bulunan yöreye özgü nadir alabalık türleri ile çengel boynuzlu ve bezuvar adlarıyla bilinen iki tür dağ keçisi ile av kuşlarından ur kekliği yabanıl yaşamın yöreye özgü değerlerini oluşturmaktadır.

Ege Bölgesi: Akyaka / Muğla

Seyahat Rehberi - akyaka orman parki

Bölgenin Ücretli kamp yerlerinden birisidir. Güncel fiyatlarını resmi sitesinden inceleyebilirsiniz. Konaklama ücretleri günlük ve sezonluk olarak paket halindedir.

Ege Bölgesi: İnbükü Orman Kampı / Marmaris

Seyahat Rehberi - nbükü Orman parki

Kamp alanı 400 çadır,35 karavan ve günlük 1000 kişilik ziyaretçi kapasiteli olup,su,elektrik,telefon,kanalizasyon alt yapısı var.Günlük ihtiyaçlarınızın pek çoğunu karşılayabilir,spor,eğlence aktivitelerine yönelik etkinliklere katılabilirsiniz.

Ege Bölgesi: Çubucak Orman Parkı / Marmaris

Seyahat Rehberi - cubucak orman parki

İnbükü’nden birkaç kilometre mesafedeki Çubucak Orman Kampı da tartışmasısız en güzel kamp alanlarından bir tanesi.

Ege Bölgesi: Köyceğiz Gölü, Sultaniye Kötü / Muğla

Seyahat Rehberi - koycegiz golu mugla

Köyceğiz merkeze 35 kilometre mesafedeki Ekincik Koyunda. Burada Tuvalet, Su, İnternet gibi kolaylıklar var. İster kendi çadırınızı getirin ister buradan kiralayın.

Marmara: Hızır Kamp / Edremit / Balıkesir

Seyahat Rehberi - hizir kamp resmi

Cüzi miktarda ücret vererek doğanın keyfini çıkartabilirsiniz. Konaklama fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

Ege Bölgesi: Sugar Beach / Ölüdeniz / Muğla

Seyahat Rehberi - sugar beach resimleri

Bungalow tarzı ağaç evlerin bulunduğu bir Gamping. Sabah kahvaltısı, şemsiye ve şezlong gibi hizmetlere Fiyatları dahil tutmuşlar. Fakat fiyatlar biraz uçuk.

Akdeniz Bölgesi: Salda Gölü / Burdur

Seyahat Rehberi - salda golu.resmi

Göl bölgelerde oluşan çukurların tatlı yada tuzlu su ile dolmasıyla oluşur. Burdur gölü Isparta ve burdur arasında bulunmaktadır. Burdur’un Maldivleri diyede anılır.

 »  En iyi kamp alanlarını sıralamaya çalıştık gün geçtikçe güncel tutmaya çalışacağım. Beğendiyseniz Paylaşmayı unutmayın ! Esen kalın.

 • Barış
  Barış - 01:28

  Köyceğiz gölü olarak sunulmuş görsel hatalıdır. Görseldeki yer dalyana ait Dalyan kaya mezarlarıdır.

  Yanıtla

 • mücahid
  mücahid - 21:55

  sakarya ilinde de var kamp alanları

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.