Uçağı Kaçırınca Ne Olur?

Hakkında Bilgiler

 

Uçak seyahatlerinin en istenmeyen durumlarından birisi de uçağı kaçırmaktır. Kalkış saati geldiği an uçağa yetişemeyen kişileri bekleyemeyen havayolu şirketleri, herhangi bir gecikme durumunda bazı olanaklar sağladığını söyleyebiliriz. Yurtiçi seyahatlerinden ziyade kaçırılan uçak yurtdışı sefer ise maalesef ki bilet ücretinin herhangi bir iadesi söz konusu olamayabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunda havalimanına erken giriş yapılması tüm firmalar tarafından önerilmektedir.

Uçağınızı Kaçırdığınızda Yapmanız Gerekenler

Uçağın kaçması durumunda müracaat için ilk olarak havayolu firması tercih edilmelidir. Her havayolu firması bu gibi durumlar için ayrı ayrı kararlar aldıklarını söyleyebiliriz. Genel olarak ekonomi sınıfından alınan biletlerin herhangi bir iadesinin olmadığını söyleyebiliriz. Ancak; havayolu firması ile yapılacak görüşme ya da alınan biletin arka tarafından yer alan iade ve iptal şartlarının da önemli bir yer kapladığını ifade edebiliriz.

Gidiş Bileti Yanınca Dönüş Biletine Ne Olur?

Gidiş – Dönüş beraber alınan biletler için oldukça önemli olan bu sorunun cevabına gelecek olursak; gidiş uçağının kaçırılması durumunda dönüş uçağı için bazı düzenlemeler yapılabilmektedir. Eğer alınan bilet türü için meydana gelen aksaklık durumunun anlatılması sonucunda dönüş bileti için bir ertelemenin meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu konu da yine her havayolu firması için değişiklik göstereceğini hatırlatmak istiyoruz. Kaçırılan uçaklarda eğer bilet türü iptal ya da değişikliğe tabi değilse maddi olarak da karşılığının sağlanmadığını ifade edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!