Uçakla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hakkında Bilgiler

Havayolu ulaşım için en hızlı yoldur. Özellikle de uzun yolda havayolu ile seyahat etmek oldukça pratiktir diyebiliriz. Fakat bu süreçte gerek eşyalarınızı hazırlamanız gerekse de havalimanı güvenliğinden geçmeniz biraz stresli bir sürece dönüşebilmektedir. Havayoluyla seyahat eden kişiler için geçerli olan çok sayıda kuraldan ve uygulamadan bahsedebiliriz. Bununla birlikte eğer uçuş süreçleri ile ilgili tecrübeniz varsa bu durumda uçakla seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler konusunda daha tecrübelisiniz demektir.

avul_d562e5e4-cb68-41f3-8c16-d8f193955fbe_3_ED522B7D-D8AB-444C-BDF7-B508C1EA8DB2

  • Eşyaları hazırlamak: Bu noktada sadece yanınızda taşıyacağınız bir çantaya mı yoksa bagajda gidecek de bir çantaya ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirin. Gideceğiniz yerde kaç gün kalacağınıza bağlı olarak bagajda gidecek bir çantaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda uçuşunuzun bu çanta için ekstra ücret istemeyeceğinden emin olun. Bazı ucuz uçuşlarda bagaj fiyata dahil değildir bunu unutmayın.

948

  • Eşyaların ağırlığı: Eşyalarınızın ağırlığı da uçakla seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler arasına giriyor. Çünkü uçağın bagajında gidecek çantanız için belirli limitler belirleniyor. Genelde limitlerin 20 kg olduğunu bunun üstündeki her bir kilogram ağırlık için ekstra ücretler uygulandığını unutmayın.

SAMSUNG CSC

  • Bagajda sıvılar : Gerek yanınızda taşıdığınız gerekse de bagajınızda gidecek olan sıvılarla ilgili de seyahat kuralları bulunuyor. Bu kurallara mutlaka uymanız gerekiyor aksi takdirde söz konusu şampuan, vücut kremi gibi sıvı içeren eşyalarınızı havalimanında bırakmanız istenebiliyor. Sıvılar için belirli taşıma limitleri bulunurken, sıvı içeren eşyaların tümünü bir poşet veya küçük çanta içinde tutmanız gerekiyor.

Bunların dışında uçuştan 24 saat önce biletinizin kaydını yaptırmanız, bu kaydın çıktısını almanız, havalimanına zamanında gitmeniz, güvenlik kontrolü sırasında çantalarınızdaki eşyalara kolay ulaşabiliyor olmanız ve uçuş sırasında hosteslerin ve pilotun söylediklerini iyi bir şekilde dinlemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!