Ana sayfa Seyahat Rehberi Uçakla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Uçakla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

1298

Havayolu ulaşım için en hızlı yoldur. Özellikle de uzun yolda havayolu ile seyahat etmek oldukça pratiktir diyebiliriz. Fakat bu süreçte gerek eşyalarınızı hazırlamanız gerekse de havalimanı güvenliğinden geçmeniz biraz stresli bir sürece dönüşebilmektedir. Havayoluyla seyahat eden kişiler için geçerli olan çok sayıda kuraldan ve uygulamadan bahsedebiliriz. Bununla birlikte eğer uçuş süreçleri ile ilgili tecrübeniz varsa bu durumda uçakla seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler konusunda daha tecrübelisiniz demektir.

avul_d562e5e4-cb68-41f3-8c16-d8f193955fbe_3_ED522B7D-D8AB-444C-BDF7-B508C1EA8DB2

  • Eşyaları hazırlamak: Bu noktada sadece yanınızda taşıyacağınız bir çantaya mı yoksa bagajda gidecek de bir çantaya ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirin. Gideceğiniz yerde kaç gün kalacağınıza bağlı olarak bagajda gidecek bir çantaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda uçuşunuzun bu çanta için ekstra ücret istemeyeceğinden emin olun. Bazı ucuz uçuşlarda bagaj fiyata dahil değildir bunu unutmayın.

948

  • Eşyaların ağırlığı: Eşyalarınızın ağırlığı da uçakla seyahat ederken dikkat edilmesi gerekenler arasına giriyor. Çünkü uçağın bagajında gidecek çantanız için belirli limitler belirleniyor. Genelde limitlerin 20 kg olduğunu bunun üstündeki her bir kilogram ağırlık için ekstra ücretler uygulandığını unutmayın.

SAMSUNG CSC

  • Bagajda sıvılar : Gerek yanınızda taşıdığınız gerekse de bagajınızda gidecek olan sıvılarla ilgili de seyahat kuralları bulunuyor. Bu kurallara mutlaka uymanız gerekiyor aksi takdirde söz konusu şampuan, vücut kremi gibi sıvı içeren eşyalarınızı havalimanında bırakmanız istenebiliyor. Sıvılar için belirli taşıma limitleri bulunurken, sıvı içeren eşyaların tümünü bir poşet veya küçük çanta içinde tutmanız gerekiyor.

Bunların dışında uçuştan 24 saat önce biletinizin kaydını yaptırmanız, bu kaydın çıktısını almanız, havalimanına zamanında gitmeniz, güvenlik kontrolü sırasında çantalarınızdaki eşyalara kolay ulaşabiliyor olmanız ve uçuş sırasında hosteslerin ve pilotun söylediklerini iyi bir şekilde dinlemeniz gerekiyor.

Harita
Nerede Yenir?
Konaklama
Araç Kiralama
Otobüs Bileti
Uçak Bileti
İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın