Ucuz Uçak Bileti Bulmanızı Sağlayacak İpuçları

Hakkında Bilgiler

Günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışına sefer düzenleyen çok sayıda hava yolu şirketi vardır. Ancak ucuz uçak bileti bulmak her zaman mümkün değildir. Her ne kadar çok sayıda yerli ve yabancı firma olsa da özellikle tatil günlerinde yoğun yolcu talebini karşılamakta zorlanırlar. Bu yoğunluk uçak bileti fiyatlarına da yansıdığı için ucuz uçak bileti bulmak oldukça güçleşir. Ancak ucuza uçak bileti satın almanın birkaç püf noktası vardır. Sizin için hazırladığımız bu yazı yardımıyla kolay ve hızlı şekilde ucuz uçak bileti bulabilir ve ekonomik uçak yolculuklarına bugünden başlayabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

En ucuz uçak bileti satın almanın temel şartı esnek seyahat tarihi ve saatidir. Yolculuk günü için daha geniş bir zaman aralığı belirlerseniz uygun uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olur. Özellikle ulusal bayramlarda yaşanan yoğunluk ucuz uçak bileti bulmayı oldukça zorlaştırır. Normal zamanlarda da fiyatların daha yüksek olduğu belli dönemler vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

  • Haftanın ilk ve son günleri
  • Sabah 09:00 ile öğle saatleri
  • Hafta sonu tatili

Resmi tatiller ve bayramlar dışında yolculuk günü için hafta ortasını tercih etmek ekonomik açıdan avantajlıdır. Daha da ucuz uçak bileti satın alabilmek için gece veya sabaha karşı uçmayı tercih edebilirsiniz. Eğer kaldığınız otel veya eviniz havaalanına yakınsa bu uçuşlar sizin için oldukça avantajlı olur. Gece uçuşlarını seçerken ulaşım ve otopark imkanlarını da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yolculuk günü açısından esnek değilseniz belirlediğiniz tarihten en az 20 gün önce ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Resmi tatillere denk gelse bile ileri tarihli uçak bilet fiyatları daha uygundur. Ancak bunun bir istisnası vardır. Bazen hava yolu şirketleri boş kalan koltukları doldurmak için son dakika indirimi yapar. Kalkış saatine yakın yapılan bu indirim ucuz uçak bileti açısından avantajlı olmasına rağmen riskli bir yöntemdir. Gideceğiniz rotada her zaman son dakika bileti bulamazsınız veya bulsanız bile o kadar kısa sürede havaalanına ulaşamayabilirsiniz.

Haberler - Ucuz ucak bileti2

En Ucuz Nereye Uçulur?

Ucuz uçak bileti konusunda etkili olan bir diğer unsur da kalkış ve iniş yapılan konumdur. Yoğun uçuşun olduğu büyük şehirlerde genellikle birden fazla havaalanı vardır. Şehir merkezine uzak havalimanlarına düzenlenen uçuşlar daha ucuzdur. Ayrıca İstanbul gibi metropollere kıyasla talebin az olduğu şehirlere yapılan seferler için ucuz uçak bileti daha kolay bulunur. Bu avantajlardan yararlanarak gideceğiniz konuma yakın bir şehre veya havaalanına bilet alabilir ve diğer taşıtları kullanarak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak böyle bir yolculuğu planlarken uçak biletinin dışında diğer masrafları da hesaba katmayı ihmal etmeyin.

Seyahatinizin son durağını her zaman değiştiremezsiniz. Bunun yerine aktarmalı uçuşları seçerek de ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Aynı kalkış noktasından hareket eden direkt uçuşlar aktarmalı olanlara göre daha yüksek fiyatlıdır. Ayrıca tek hava yolu firmasından aktarmalı bilet almak yerine farklı firmalardan bilet alarak kendi aktarmalı uçuş planınızı yapabilirsiniz. Böylece hem daha ekonomik uçabilir hem de tüm biletlerinizin yanmasını önleyebilirsiniz. Bağlantılı, aktarmalı uçuşlarda bir uçağı kaçırdığınızda genellikle diğer biletiniz de iptal olur. Ayrıca aktarmalı uçuşlar ucuz olmakla birlikte daha çok zaman alır. İlk uçaktan iniş ve ikinciye biniş işlemlerinin yanı sıra sefer saatlerinden kaynaklı bekleme süresi yolculuğun uzun sürmesine neden olur.

Aradığınız Uçak Bileti Biletbayisi’nde!

En ucuz uçak biletini bulmak için her firmayı ayrı ayrı takip etmek son derce zahmetli ve zaman alıcıdır. Ancak Biletbayisi’nin kullanımı kolay ve hızlı arayüzü sayesinde uçak bileti sorgulama işi oldukça pratik hale gelir. Seçtiğiniz tarihte gideceğiniz rotaya sefer yapan tüm hava yolu firmalarını tek ekranda görebilir ve ucuz uçak bileti avantajlarından hızlıca yararlanabilirsiniz. Bilet fiyatlarının yanı sıra kalkış ve varış saatleri, aktarma gibi bilgileri de edinebilirsiniz. Ayrıca sonuçları filtreleyerek sizin için en ucuz uçak bileti seçeneğini ve konforlu uçuşu daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

“En ucuz nereye uçulur?” sorusunun cevabını öğrenmek için Biletbayisi ana sayfasındaki ucuz uçak bileti ekranını inceleyebilirsiniz. Bu ekranı takip ederek hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerinizi daha ekonomik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Biletbayisi arayüzünü kullanarak belirli bir tarih için arama yaptığınızda kalan son koltukları site, listenin en üst kısmında gösterir. Böylece ucuz uçak bileti için daha fazla araştırma yapmanıza gerek kalmaz.

Satın aldığınız uçak bileti Biletbayisi güvencesiyle korunur. Olası iptal, iade ve değişim işlemlerinizi sorunsuzca tamamlayabilmeniz için Biletbayisi çeşitli paketler sunar. Bu paketleri yolcu ve ödeme bilgilerini girdiğiniz “Uçak bileti al” ekranında görebilirsiniz. Uygun fiyatlarda sunulan bu paketler arasında esnek, tasfiye, iptal / iade seçenekleri yer alır. Olası tüm sorunları kolayca ve en az masrafla aşabilmek için Biletbayisi’nin koruyucu paketlerini satın almayı ihmal etmeyin.

Biletbayisi uygulamasını indirerek veya web sitesi üzerinden üye olarak BB puan kazanmaya başlayabilirsiniz. Uçak biletlerinizi Biletbayisi üyeliğinizle satın alarak puan biriktirebilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Biriken BB puanlarınızla bir sonraki uçuşunuzu ücretsiz yapabilirsiniz. Siz de Biletbayisi’ne şimdi üye olarak bu avantajlarla dolu dünyaya katılabilir ve güvenli uçuşun keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.