Ülkemizdeki Haziran Ayı Ortalama Daire Fiyatları

Hakkında Bilgiler

Gezecek görecek yer çok! Ama bir gün yerleşik bir hayat istersek güncel apartman dairesi fiyatlarını merak ettiniz mi? Bugün Flatfy tarafından konu üzerine, haziran ayı içerisinde yapılan bir araştırmadan bahsedelim. Ama önce Flatfy’ı tanıyalım onlar kısaca kendilerine, Flatfy – uluslararası emlak arama motoru diyor. Yani, sizin için belirttiğiniz ülke ve şehirdeki konut fiyatlarını popüler emlak sitelerinden tarayarak tek bir arama sonucunda önünüze çıkarıyor. Bu sayede teker teker tüm emlak sitelerini ziyaret edip data toplamanıza gerek kalmıyor. 37 ülkede faaliyet gösteren web site; gezip görüp beğendiğiniz ve yaşamak istediğiniz yer hakkında emlak fiyatları konusunda bilgi almak için vazgeçilmez bir kaynak olabilir.

Araştırma ülkemizdeki 10 başlıca şehirler üzerinde yapılmış. Belki de sizin favori şehrinizde bu şehirlerin içindedir. Eğer öyleyse, araştırmayı daha sonraki grafikte daha detaylı inceleyeceğiz. Ama önce yukarıdaki genel grafiğe baktığımızda en pahalı ortalama daire satış fiyatı İstanbul da gözlenerek bizi şaşırtmıyor. İstanbul’da bir daire sahibi olmak isteyenler ne yazık ki 250 bin TL‘nin üzerindeki bir rakamı gözden çıkarmak zorundalar. Araştırmaya konu olan 10 şehirden en çok dikkat çekeni başkentimiz Ankara. Neden mi? Çünkü en düşük ortalama daire fiyatları Ankara’da gözleniyor. Ankara ilimizi sevenler ortalama 130 bin TL ödeyerek bir apartman dairesi sahibi olabilirler.

İkinci araştırmada ise daha detaya girilerek bir, iki, üç ve dört odalı evler üzerinde fiyatlar değerlendirilmiş. tr.flatfy.com sonuçları açık bir şekilde söylüyor ki oda sayısı daire fiyatları üzerinde büyük bir etken oynuyor. Neden mi? Çünkü sonuçlar incelendiğinde en pahalı apartman dairesi fiyatları, tek odalı evlerde İstanbul’da gözlenirken dört odalı evlerde en yüksek ortalama daire fiyatları Gaziantep’te gözleniyor. Tek odalı ev bana yeter diyorsanız, araştırmaya katılan şehirler içerisinde en ucuz ortalama ev fiyatları Kayseri’de. Geniş bir aileyiz bize en az dört oda lazım diyenlerdenseniz, ortalama 215 bin TL daire satış fiyatlarıyla başkentimiz Ankara’yı değerlendirebilirsiniz. Sonuç olarak, Flatfy ile bu tarz sonuçları elde etmek ve değerlendirmek çok kolay. Gezip görülecek uluslararası çok yer var, ama bir gün aşık olduğunuz şehre yerleşmek isterseniz, Flatfy size en uygun seçenekleri gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!