Ana sayfa Türkiye Bursa Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ve Nerede ?

Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ve Nerede ?

11985
PAYLAŞ
İnstagram hesabı açıldı. Takip etmek için; @gezilesiyer

Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Uludağ, Bursa sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan bir dağdır. Yüksekliği 2543 m’dir.

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Uludağ’ın uzunluğu 40 km’yi bulmaktadır. Genişliği ise 15-20 km arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu dağ, heybetli ve toplu bir görünüme sahip olmakla birlikte Bursa’ya bakan yamaçlar diğer taraflara göre daha kademelidir. Orhaneli’ne bakan taraflar ise daha düzdür.

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Ergün kayak pistinin uzunluğu 800 m’dir. Kuşaklı kayak pisti ise 2750 m uzunluğundadır. Kuşaklıkaya kayak pistinde Kuşaklıkaya Grand telesiyeji bulunmaktadır. Belvü kayak pistinin uzunluğu ise 800 m’dir. Fahri kaya pistinde Fahri telesiyeji bulunmaktadır. Kervansaray Kayak pistinin uzunluğu 1100 m’dir.

Uludağ

Uludağ Kayak Merkezi’ne Gidilecek En Uygun Zaman

Uludağ’da daha çok Marmara Bölgesi’nde görülen iklim şartları hakimdir. Kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaştığı kayak merkezine gidilecek en uygun dönem ise Aralık ayının ilk haftaları ile Nisan ayının ortaları olduğu söylenmektedir.

Uludağ Kayak Merkezi Konaklama ve Otel İmkanları

Ülkemizdeki kış turizminin en gelişmiş bölgelerinin başında gelen Uludağ Kayak Merkezi’nde her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Eğer erken rezervasyon yaptırırsanız en lüks otellerde bile uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

Kayak merkezinde bulunan bazı otellerin isimleri ve iletişim bilgileri şu şekilde:

  • Le Chalet Yazıcı Otel (0224 285 23 40)
  • Ağaoğlu My Mountain (0224 285 22 45)
  • Beceren Otel (0224 285 21 11)
  • Karinna Otel (0224 285 23 60)
  • Kervansaray Hotels (0224 285 21 87)

Uludağ Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Adres: Bursa Uludağ Yolu, Uludağ, Osmangazi, Bursa,Gülbahçe,16240 Osmangazi/Bursa

Bursa’ya 40 km uzaklıkta bulunan Uludağ Kayak Merkezi’ne ulaşım çeşitli alternatiflerle sağlanmaktadır.  Bursa’nın İstanbul’a 240, İzmir’e 330, Ankara’ya 380 km uzaklıkta olduğunu belirtelim. Uludağ’a dolmuş vasıtasıyla gitmek için Bursa şehir merkezinden hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz.
Teleferik ile ulaşım sağlamak için belli noktaya kadar teleferikle gidebilirsiniz.

Şahsi aracınızla gitmek için, şehrin doğu bölgesinden geliyorsanız Heykel yakınlarında bulunan Pınarbaşı tarafından Uludağ yoluna girebilirsiniz. Şehrin batı bölgesinden gelecek olanlar için Heykel semtinin batısında kalan Çekirge tarafından Uludağ’a gidebilirsiniz.

Eğer yolunuz bir gün Uludağ Kayak Merkezi civarına düşerse, Bursa’da gezilecek yerler listemize muhakkak göz atın. Ayrıca ülkemizdeki diğer Kayak merkezleri için kategorimizi inleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Bayramda oraya gittik eşim ve kızımla çok güzel bir yer yazı ayrı kışı ayrı güzel manzaraya sahip tavsiye ederim görmeye değer arkadaşlar

  2. Kızak kesinlikle yapmayın 20tl nize yazık posetle daha zevkli frenli diyorlar freni yok. Tavırlar zaten bencilce. Ben satın aldım bana gösterilen pist 50m idi jandarma geldi. Yaklaşık 10 metreye düşürdüler. Ve bizi takmadiklari gibi hakaret ettiler yetkililerin kulağına giderse sevinirim beceren otel onu kayak pisti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here