Valiz Seti Boyutları Nelerdir?

Hakkında Bilgiler

Valiz setleri ikili ve üçlü gibi birçok farklı seçenekten oluşur. Farklı ihtiyaçlarınıza yönelik olabilecek şekilde tasarlanan bavul modelleri deri, ABS, kumaş, plastik ve polikarbon gibi malzemelerle tasarlanır. Sert kapaklı olan bavul modellerini beğeniyorsanız, bu modeller polikarbon olarak geçer. Sert olmayan ve formunu koruyabilen türlerde yumuşak, su geçirmeyen impertex kumaşlar kullanılır. Sırt çantasına benzeyen tasarımlarda sertleştirilmiş keten kumaşlar yer alır.

Bavul boyutları genel olarak kabin, orta, büyük ve küçük olarak sınıflandırılır. Uçak yolculuklarınızda bavul sırası beklemek istemiyorsanız ve baş üstü bagajında valiz taşımak istiyorsanız kabin boy olanları tercih edebilirsiniz. Kabin boy bagaj ölçüleri Y55 X G35 X D20 / 37 litre olarak belirlenmiştir.

Büyük boy valiz modelleri 77 x 53 x 29 cm / 112 litredir. Orta boy valizler 69 x 45 x 25 cm / 70 litre olarak öne çıkar. Bu ölçüler genel ölçülerdir. Ölçülerin dışında farklı boyutlarda tercih edebileceğiniz valiz modelleri de vardır.

Valiz Seti Fiyatları

Valiz seti fiyatları, tasarımda yer alan materyaller, dikiş ve aksesuar kalitesi, ürün boyutları ve tekerlek türü gibi ayrıntılara göre değişir. Bu noktada kendi bütçenizi göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir ürün seçmelisiniz. Seçiminizi yaparken eşyalarınızı güvenli şekilde muhafaza edebileceğiniz modellere yönelmelisiniz. Valizdunyasi.com’u inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Hangi Valiz Seti Daha Kaliteli?

Bir valizin daha kaliteli olduğunu anlayabilmek için bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekir. Valiz ağırlığı, tekerlek türü, üretim malzemeleri, depolama alanı, dikiş kalitesi ve kulpları incelenmelidir. Bavulun yalın ağırlığı çok yüksek olmamalıdır.

Ağır valiz modelleri eşyalarla birlikte taşınırken sizlere problem yaşatabilir. Tekerlek kısımları sağlam ve kolay kırılmayacak yapıda olmalıdır. 360 derece dönebilen tekerlekler yüksek manevra kabiliyeti sayesinde hareketlerinizi kısıtlamadan bavul kullanabilmenizi sağlar.

Dış kısmı su geçirmeyen, sert kapaklı bir model seçecekseniz bu modelin kırılmayacak yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Körüklü ve ek cepli olan valiz modelleri, alışveriş seyahatlerinizden dönerken size avantaj sağlayabilir.

Valizlerin dikiş kaliteleri son derece yüksek olmalıdır. Ani şekilde yırtılabilecek ve kopabilecek valizler tercih edilmemelidir. Çekçek kolu uzunlukları ayarlanabilir özelliklere sahip olabilir. Günümüzde çoğu bavul modelinin kol kısımları özel olarak ayarlanabilecek şekilde tasarlanır.

Bavul üzerinde kendinize ait özel isim etiketi olması güvenliğinizi en iyi şekilde sağlayabilmenize imkan verir. Farklı işaretleyici renklerin yer aldığı valizler kaybolduğu zaman veya bagaj alma sırasında karıştığı zaman daha kolay bir şekilde kendinize ait valizi bulabilmenizi sağlar.

Bavul seti tercihinizi yaparken farklı özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru tercihleri yapabilmek için ilk etapta kendi istek ve ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Bavul rengi, materyali, tekerlekli olup olmadığı gibi ayrıntılar önemlidir. Bu detayları belirledikten sonra kendiniz için uygun bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Hangi Valiz Setini Seçmeliyim?

Valiz setleri iki veya üç ayrı boy özel valizden meydana gelir. İkili valiz setleri genel olarak büyük boy ve orta boy valizden oluşabilir. Üçlü setler ise bu setlere ek olarak küçük boy valiz içerir. Bu tür setleri uzun sürebilecek seyahatlerinizde ya da kalabalık yolculuklarınızda tercih edebilirsiniz.

Çok sık seyahat eden biriyseniz, her yolculuğun türüne uygun bavul modellerini yanınızda götürebilirsiniz. Tatiller için büyük boyutlu olanları tercih ederken iki ya da üç günlük iş seyahatleri için kabin boylu valiz içeren setleri tercih edebilirsiniz. İşlevsel ve konforlu yapısıyla ön plana çıkan valiz setlerini incelemek isterseniz, Valizdunyasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.