Yalnız Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Merak Edilen Konu: Hosteller!

Hakkında Bilgiler

Yalnız seyahat etmeyi sevenler için konaklamada güvenliği sağlayabilmek son derece zor olmaktadır. Özellikle de yalnız yurtdışı seyahatlerinde, konaklama problemi kadar, insanların da farklı kültürden olması ile, büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple de, Dünya genelinde, hemen hemen her ülkede son derece yaygın bir kullanım alanı bulmakta olan hosteller, yalnız seyahat tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Peki, söz konusu bu hosteller güvenilir midir? Ne kadar maliyeti vardır? Eşyalarınız çalınır mı? İşte tüm detaylar!

1

  1. En Ucuz Konaklama Opsiyonu

Şıklık ve lüks düşkünü değilseniz, öğrenciyseniz ya da sırt çantanız ile ufkunuzu genişletmeye çıkmışsanız, hosteller, konaklayabileceğiniz en ucuz opsiyondur. Tabi, havaalanındaki uykularınızı saymazsak! Ülke bazında fiyatlar değişmekle beraber, 3 Dolar’a bir gece boyunca konaklayabileceğiniz hostel fiyatları özellikle İngiltere gibi ekonomik anlamda güçlü ülkelerde, 57 Dolar’ı bulabilmektedir.

2

  1. Hosteller Güvenilir Midir?

Hostelde kalacakların akıllarını kurcalayan en büyük soru, hostellerin ne derece güvenilir olduğudur. Hostelde kalanlar için, eşyalarınızı saklayabileceğiniz, kilitli kişisel dolaplar verilmektedir. Bu dolapların boyutları tüm eşyalarınızı alacak kadar geniş ve büyük olmasa da, bilgisayar, tablet gibi eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Söz konusu dolapların yaklaşık hacmi ise litre bazında hesaplandığında 40 Litreyi bulabilmektedir.

3

  1. Hostelde Kalmak Konforlu Mudur?

Hosteller, ucuz olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmekte olan konaklama opsiyonlarından bir tanesidir. Buna rağmen, yine ucuzluğunun bir sonucu olarak da hostellerde konforun ne denli yüksek olduğu büyük bir tartışma konusudur. Hostellerin yüzde doksanında banyo ortaktır. Buna rağmen, bu banyolar son derece temizdir. Bununla beraber, arkadaşlık anlamında size çok şey katabilecek olan hostel odaları 20 kişiyi aşkın olabilse de, sezon dışı konaklamalarda çok kalabalık odalarda, sadece birkaç kişinin konakladığına şahit olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!