Yunanistan Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgiler

Sıkı tarihsel ve kültürel bağlarımızın bulunduğu komşumuz Yunanistan, özellikle son yıllarda artan turizm hacmiyle de en çok seyahat edilen ülkelerden biridir. Gerek köklü kültürü gerekse muhteşem doğal güzellikleriyle dünya turizmindeki bu popüler konumunu kuşkusuz hak eden bir ülkedir. Son verilere göre, bir yılda Türkiye’den Yunanistan’a turistik amaçlarla giden kişi sayısı bir milyonu geçmiştir. Hâl böyle olunca, Yunanistan vizesi de Almanya vizesi gibi en çok başvurulan Schengen vize türlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle İzmir vize danışmanlık verilerine göre İzmir’de en çok başvurulan vize, Yunanistan vizesidir.

Yunanistan’ın Schengen Birliğine dahil olması bu konuda ayrı bir cazibe yaratır. Diğer Schengen ülkelerine nazaran daha uzun süreli vize verme eğiliminde olduğundan dolayı, diğer Schengen ülkelerine seyahat etmek isteyenler tarafından da Yunanistan vizesine sıkça başvurulmaktadır.

Yunanistan vize başvuruları (Yunanistan turistik vizesi, Yunanistan ticari vize, Yunanistan aile-akraba vizesi vb.) yetkili vize işlem merkezlerinden yapılır. Vize sonuçlanma süreleri genellikle 1-10 gündür. Yunanistan Konsolosluğu, kendi takdirine bağlı olarak uçak bileti veya konaklama rezervasyonlarının satın alınmış olmasını talep edebilir. Bu durumda ilgili belgeleri başvuru dosyanıza eklemeniz gerekecektir. İbraz etmeniz gereken diğer belgeler arasında yer alan vukuatlı nüfus kayıt örneğinde açık adresiniz mutlaka bulunmalıdır. Diğer taraftan, başvuru esnasında bazı noktalar vize başvurusu yapacağınız konsolosluğa göre değişir. Örneğin, Yunanistan İzmir Konsolosluğu, Ege Bölgesi sınırları içinde son 6 ayda ikamet edip etmediğinize dikkat etmektedir.

Yunanistan seyahatinizden önce alacağınız vize türü, seyahat amacınıza ve süresine göre değişecektir. Bu nedenle doğru ve eksiksiz evraklarla başvuru yapmanız büyük önem taşır. Vize başvuru işlemleri titizlikle incelenen prosedürlere tabi olduğundan dolayı, bu konuda profesyonel vize danışmanlık hizmeti almak en başta sizin yararınıza olacaktır. Hatta bu nedenlerden dolayı pek çok konsolosluk da profesyonel danışmanlık hizmeti alınmasını desteklemektedir.

Yunanistan vize başvurusu tam yetkili TÜRSAB A grubu acentemiz Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı aracılığıyla alabilirsiniz. Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı olarak başvurunuzdan önce pasaportunuzu emanet alarak güvenliğini sağlıyor, tüm işlemleri sizin adınıza takip ediyor, vize değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra pasaportunuzu vizenizle birlikte iade ediyoruz. Vize başvuru işlemleriniz kapsamında mülakata çağrılmanız halinde, uzman danışmanlarımızdan birini size eşlik etmesi için görevlendiriyoruz. Ayrıca, bünyemizde bulunan turizm firmamız Elmatur ile işbirliği içinde, seyahatiniz için ihtiyaç duyacağınız ucuz uçak bileti, konaklama rezervasyonu, seyahat planlaması, transfer gibi konularda da ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Yunanistan Schengen vize başvurularınızda bize güvenebilirsiniz. Vize hakkında tüm sorularınız için bugüne kadar binlerce vize başvurusunu takip ederek olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunan uzman ve tecrübeli vize danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alarak işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. Vize başvurularınızda sorun yaşamamak için Re-Vize Profesyonel Vize Danışmanlığı’nı tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!