Yurtdışı Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hakkında Bilgiler

Seyahat Rehberi - araba kiralama 

Yurtdışı gezilerinde kolaylık olması açısından araba kiralamak isteyenler için öneri mahiyetinde bazı bilgilerde bulunacağız. Araba kiralama işlemi öncelikle yurtdışına çıkılmadan önce, seyahat planı içerisinde iken kararlaştırılmalıdır. Daha sonrasına ise online olarak gidilecek bölgelerdeki araç kiralama şirketleri araştırılmalı, araştırmalar içerisinde indirim, fiyat gibi konular da dahil edilmelidir.  Araç seçiminiz doğrudan küçük araçlar üzerinde olmalı. Büyük araçların fiyatlarında büyük oranda değişiklikler olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Seyahat Rehberi - cheap car hire

Sigortayı İhmal Etmeyin!

Yurtdışında kiralanan araçların ödemeleri eğer kredi kartı üzerinden ödeniyorsa sigorta en önemli gereksinimler arasında yer almakta. Sigortasız olarak aracın trafiğe çıkması ve herhangi bir kaza durumuna karışması durumunda meydana gelebilecek tüm hasarlardan kişilerin sorumlu tutulduğunu hatırlatmak istiyoruz. Araç kiralayan kişinin trafikte kesinlikle alkol ya da uyuşturucu madde kullanmaması gerekiyor. Bu gibi durumların tespitinde sigorta devre dışı kalabileceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Seyahat Rehberi - IMG 3791

Sözleşmeye Dikkat Edin!

Her araç kiralama şirketin önemsediği, dikkat ettiği husus birbirinden farklıdır. Bu nedenle sözleşmelerde de büyük değişikler, cezalar olabilmektedir. Araç kiralama sırasında sözleşmeye kesinlikle dikkat edilmeli, imzalamadan önce tüm gereklilikleri iyice kavramaya dikkat ediniz. Bu aşamada yabancı dil bilen bir kişiden kesinlikle destek almayı unutmayınız.

Seyahat Rehberi - pexels photo small 1024x683

Kişi sayısından fazla koltuklu araç kesinlikle kiralamamaya çalışın. Lüks ya da gösterişli arabalar bilinmeyen bölgeler ancak kişilerin maddi giderlerine zarar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.