Yurtdışında Ucuza Seyahat Etmek İçin Ne Yapmalısınız?

Hakkında Bilgiler

Hem öğrencilerin hem de çalışanların büyük bir merakla bekledikleri tatil dönemi geldi. Tatil için farklı opsiyonlar mevcut olmakla beraber, yurtdışı opsiyonu da son derece tercih edilenler arasında. Buna rağmen gerek para birimlerinin farklı olması, gerekse de yaşam giderlerinin farklı olması nedeni ile yurtdışı tatile gideceklerin en büyük sorunlarından bir tanesi de ekonomi. Peki, yurtdışında ucuza seyahat etmek mümkün müdür? İşte detaylar…

01-intro-COMP-3070403

  1. En İyi Ulaşım Yöntemi Yürümek

Yurtdışında kullanabileceğiniz en iyi vasıta tabanvay. Öyle ki, toplu taşıma bulamadığınız durumlarda taksiye binmek, çok yüksek fiyatlar ile karşılaşmanıza sebep olabileceği gibi, pazarlık kabul etmeyen taksi şoförleri de kabusunuz haline gelebilmektedir.

Two women shopping at a grocery store

  1. Restoran Değil Market

Para biriminin farklı olması ile, restorana giderek karnınızı doyurmak tahmin edeceğinizden daha pahalıya mal olabilmektedir. Bu nedenle, marketleri tercih edebilirsiniz. Hem bütçenize dost olması hem de marketten alacağınız malzemeler ile yapacağınız sandviçlerin sırt çantanızda da taşınabilir olması ile marketler, ekonomik yurtdışı tatil için idealdir.

european-hostel-16

  1. Otel Tutkunuzdan Vazgeçin, Hostel Kullanın!

Hosteller, ülkemizde çok popüler olsa da özellikle Amerika ve Çin gibi dışarıdan çok öğrenci göçüne sahip olan ülkelerde yaygınlığı ile biliniyor. Küçük kamaraların bulunduğu odalar, kimi hostellerde oda başına yaklaşık 20 kişiye varsa da, hosteller en ekonomik konaklama yerlerinden bir tanesi. Seyahatinizin sonlarına doğru, eğer cebinizde çok az para kalmışsa, bu durumda da havaalanında kalmayı tercih edebilirsiniz. Havaalanı, son derece güvenilirdir.

photodune-1567420-colored-credit-cards-s

  1. Millerinizden Faydalanın!

Havaalanlarından yapacağınız alışverişler genelince, çoğu kredi kartının vermiş olduğu milleri kullanarak, ücretsiz bir şekilde seyahat etmeniz mümkün hale geliyor. Öyle ki, bu miller kimi zaman, ücretsiz bir şekilde kıta değiştirmenize dahi vesile oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!