Hakkımızda

Hüseyin USLUMerhaba ben Hüseyin USLU.

Yaklaşık 10.600 günlük yaşam sürecimin ortalama 12 yıllık bir bölümünü web dünyasına ayırmam haricinde gezmek, keşfetmek ve araştırmak benim yaşam tutkularımdan sadece bir tanesidir diyebilirim.

Bu süre içerisinde farklı kulvarda iki üniversite bitirsem dahi boş vakitlerimde kendimi hala insanlığa faydalı bilgi paylaşma sevdasından alıkoyamıyorum. Gezilesiyer.com’da bu sebeplerden dolayı kuruldu.

Gezilesiyer.com neden açıldı?

2007 yılından günümüze kadar web dünyasında sayısını bilmediğim projelerde yer aldım. Ancak gezme tutkumdan mıdır bilinmez gezilesiyer.com’un yeri bende bir başka oldu. İlgi istedi verdim, şefkat istedi esirgemedim ?

Gezilesiyer’in açılma sebebini kısaca şöyle özetliyeyim. Bilirsiniz internette gittiği ve gezdiği ülkeleri blog halinde paylaşan yüzlerce gezgin arkadaşımız var. Özellikle yurt dışına çıkacak arkadaşlar için hazırlanan içerikler kusursuz denilecek kadar detaylı ve faydalı. Ancak benim gibi yurt dışına çıkacak zaman bulamayıp bayramları da köyüne gidenler için durum öyle değil ?

Ne üzücüdür ki insanlarımız Türkiye’yi sadece Kapadokya’dan ve kartpostallardan tanıdığı Gölcük gölünden ibaret zannediyorlardı. Bu algıyı ortadan kaldırmak ve ülkemizde doğanın bize sunduğu muhteşem güzelliklerini gezip görmelerine sebep olmak istedim. Nihayetinde başarılıda oldum. Artık ülkemizde bulunan 81 ile ait gezilecek yerlere tek tıkla ulaşmanız mümkün.

Benim gibi #öncetürkiyeyikeşfet etiketini benimsemiş birkaç arkadaşımız sayesinde Türkiye’yi Türk vatandaşlarına tanıtmış olma gururunu yaşıyoruz. Bu da bize bir ömür yeter.

Tüm içerikleri kendin mi yazıyorum?

Evet. Ortalama 1000 adet içeriği tek tek kendim hazırladım. Her birine yeri geldi günlerce hatta haftalarca uğraştığım oldu. Belki kompozisyonlarımı mükemmel bulmadınız, hatta cümle düşmesinden ne anlatmak istediğimi de tam anlamayıp tekrar sordunuz ama sonuçta almak istediğiniz bilgiye ulaştınız değil mi ?

Türkiye’de gezilecek yerler bitince yurt dışına açılacak mıyım?

5 yılda 1000 içerik bence benim için güzel bir rakam. Ancak henüz bu sayı Türkiye’nin 10’da 1’i bile değil buna emin olun. İçerikleri hazırlayıp yayınlamakla iş bitse keşke. Düzenli bir periyotta kontrol edip güncellemek gerekiyor. Geçen yıl gittiğiniz Sümela Manastırı’nın bu yıl giriş ücreti değişmiş olabiliyor. Bu sebepledir ki ben yurtdışına biraz zor çıkarım ?

Siteye konuk yazar almayı düşünüyor muyum?

20.10.2019 tarihinde sitemizin yeni arayüzü sayesinde konuk yazarlığı elverişli hale getirdik. Ondan önceki tema tam teşekküllü olmadığı için tereddütlüydüm. Şimdi bazı belli kurallar çizgisi dahilinde herkes özgürce gezi yazılarını sitemizde paylaşabilecekler. Yazar olma koşullarını burada açıkladım.

Gezilesiyer.com’da neler yeni ne değişti?

# Gezilesiyer’in yeni arayüzü tamamen kullanıcı dostu odaklı yeniden tasarlandı. İnsanlar artık kendi rotalarını Gezi Planı yazılımı sayesinde kendileri oluşturarak mesafe kontrolü yapabilecek. Beğendiği ve sonra giderim dedikleri noktaları kaydedebilecek. Bu özellik henüz beta aşamasında ve bir süreliğine sadece üyeler açıktır. Üyelik ise bedava ?

# Görmek istedikleri yer eğer Google Maps tarafından görünüme açılmışsa canlı önizleme yapabilecekler.

# En önemlisi sadece gezilecek yerler ile sınırlı kalmayıp günübirlik gezi düşünenler için Tur hizmeti veren firmaları, kalmayı düşünenler için konaklama seçeneklerini, dolaşmak için araç kiralama şirketlerinin de bir nevi sponsorluğunu yapacağız.

Unutma bilginin zekâtı paylaşmaktır.

Sevgiler.

Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!