Rize’de gezilecek yerler listemizi incelemeden önce ilk kez gelecek olan kişilerin bilmesi gerek bir kısa bilgiyi paylaşmak istiyorum. Rize ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ilimizdir. 2019 istatistiklerine göre Rize’nin nüfusu yaklaşık 350.000‘dur. Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. Kışları ne çok soğuk, ne de ılımandır. Türkiye’nin en nemli şehridir.

Yemyeşil ovası ve Oksijen bolluğuyla “Bahçesi mini bir evde yaşamalıyım” diye hayal edenlerin yeridir. Rize‘ye bir gün yolunuz düşürse ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Daha fazla uzatmadan Rize Gezilecek yerler listemizi sıralamaya koyulalım.

Rize’de Gezilecek Yerler Listesi

Rize’de gezilecek yerler listemize şehir merkeziyle başlayalım isterseniz. Ufacık bir şehir merkezine sahip olan Rize, şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek iki caddeden oluşuyor. Rize’ye ilk girdiğinizde aldığınız çay kokusunu merkezde bulunan çay bahçelerinde içebilir, doğal yayla imkanlarında beslenmiş büyükbaş hayvan kavurması ile hazırlanmış Kavurmalı pide söyleyerek kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Yöresel yemeklerin yanında oldukça misafir perver olan Rize insanları ile sohbet edip tanışabilirsiniz.

Rize Kalesi

Rize Kalesi
Rize Kalesi

Şehir merkezinden bir kaç kilometre tepede olan Rize kalesi, şehrin tüm güzelliklerini ayaklarınızın altına seriyor. Eteklerinde deniz olan Rize Kalesi muazzam bir manzara ile birlikte size Sabah kahvaltı hizmeti de veriyor. Rize Kalesi hakkında detaylar »

Ziraat Botanik Çay Bahçesi

Ziraat Botanik Çay Bahçesi
Ziraat Botanik Çay Bahçesi

Bize göre dünyada içebileceğiniz en güzel çay Rize’dedir. Rize’de içebileceğiniz en güzel çayda burada yer alıyor. Ziraat çay bahçesi de merkezden bir kaç kilometre uzaklıktadır. Kendinize bir demlik söyleyin ve sohbetin dibine vurun. Ayrıca sevdiklerinize hediyelik Çaykur çay alabilirsiniz. Ziraat Botanik Çay Bahçesi Hakkında Detaylar »

Şahin Tepesi / Dağmaran

rize-dagmaran-sahin-tepesi
Şahin Tepesi / Dağmaran

Şahin Tepesi / Dağmaran: Rize’nin eşsiz deniz manzarasını en güzel gören tepesi Şahin tepesidir. Burada yöresel lezzetleri tadabilir, şehrin ışıklı manzarasını kahvenizi içerken seyredebilirsiniz. Canlı müzik hizmetleri de verilen mekanların birinde Mıhlama yemenizi şiddetle öneriyoruz. Şehir merkezine 3-4 kilometre uzaklıktadır.

Rize Müzesi

Rize Müzesi
Rize Müzesi

Rize Müzesinin 70‘den fazla arkeolojik eseri, 600‘e yakın sikkesi, 1000’i aşkın etnograf eseri bulunuyor. Zengin bir koleksiyona sahip olan Rize Müzesi’nde el yazmaları görmek de mümkündür. Şehir merkezinde yer alır mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır.

Tarihi Rize Çarşısı

Tarihi Rize Çarşısı
Tarihi Rize Çarşısı

Diğer bir adı kuyumcular sokağı olan Tarihi Rize Çarşısı bünyesinde yüzlerce dükkan bulunduruyor. Elektronik eşyadan, hediyelik eşyaya kadar ne ararsanız bulabileceğiniz bir çarşıdır. Yeniden restore edilen çarşının şemsiyelerle süslenmesi oldukça ilgi çekiyor.

 #  Böylelikle Rize merkezde gezilecek en popüler yerleri sıralamış olduk. Gelelim en çok merak ettiğiniz doğal güzelliklerine. Bu kategoride en çok ilgiyi çeken elbetteki Çamlıhemşin.

Çamlıhemşin Gezilecek Yerler

Fırtına Deresi

Fırtına Deresi
Fırtına Deresi

Hepimizin sosyal medyadan aşina olduğumuz bu tarihi köprüler Çamlıhemşin yolu üzerinde bulunuyor. Yol boyunca araçlarını kenara çekip köprünün üzerine çıkarak resim çekilen turistlere rastlamanız mümkün. Ayrıca Fırtına deresinde Rafting ve Zepline gibi aktiviteler yapılıyor. Yöresel yemeklerin tadına derenin sesi eşliğinde bakabilirsiniz.

Zil Kalesi

Zil Kalesi
Zil Kalesi

Yapılış tarihi belli olmayan bu sisli kalenin mazisi çok derindir. İlçe merkezine yaklaşık 20 km mesafe uzaklıktadır. Bölgenin en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir. İlçe merkezinin güneyinde bulunan Zil Kalesi‘ni Ayder yaylası ziyaretinizin dönüşüne saklayın. Giriş Ücreti 3TL olup gayet uygun bir rakamdır. Zil Kalesi Hakkında Detaylar »

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası
Ayder Yaylası

İsmini muhakkak duyduğunuz ve Rize’nin en meşhur yaylası olan Ayder. Çamlıhemşin’e bağlıdır ve 1300’lü yıllarda Halalılar tarafından keşfedilmiştir. Ayder Yaylası’nda konaklama yapabilir, yöresel lezzetleri tadabilir, Kamp kurabilir, Teleferiğe binebilir, Festivallere katılabilir ve Piknik yapabilirsiniz. Ayder Yaylası Hakkında Detaylar »

Elevit Yaylası

Elevit Yaylası
Elevit Yaylası

Elevit Yaylası daha çok gurbetçiler tarafından yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Konaklama imkanı bulunan yaylanın geleneksel yayla evleri de ilgi çekicidir. Elevit Yaylası, horonları ile ünlü olması nedeniyle Ağustos aylarında yapılan şenlikleri ile de dikkat çeker. Başta yaban keçisi olmak üzere Karadeniz‘e özgü diğer yabani hayvanlar da bulunur.

Sal Yaylası & Pokut Yaylası

Pokut Yaylası
Pokut Yaylası

Pokut yaylası’na da sosyal medyadan aşina olabilirsiniz. Muazzam bir manzaraya sahiptir ve sislerle kaplandığında aklınızı başınızdan alabilir. Bölgede Kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar yer alıyor. Pokut ile Sal yaylası arasında 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi vardır. Ayrıca Kahmaklı muhlama, Mısır ekmeği gibi yöresel lezzetleri yemeden dönmeyin.

Gito Yaylası

Gito Yaylası
Gito Yaylası

Pokut yaylası ve Huser yaylası gibi doğa tatili arayanlar için uğrak bir nokta haline geldi. Son zamanlarda doğa meraklıların oldukça ilgisini çeken Gito yaylası sırf şu manzarayı görmek isteyenleri bekliyor. Zil Kalesi’ne 17 kilometre olup ilçeye 35 kilometre uzaklıktadır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Kaçkar Dağları
Kaçkar Dağları

Rize ve Hopa ilçesi arasında yer alan bir dağ topluluğudur. İçerisinde bir çok yaylayı, ormanı, göl ve nehirleri barındırıyor. Yılın bazı dönemlerinde dağcılıkla ilgilenenler için kaçamak yeridir. Ciğerleri ağaçlardan yayılan oksijenle doldurmak isteyenler gidebilir.

 #  Böylece Çamlıhemşin’inde en popüler yerlerini sıralamış olduk. Sonraki görsel ve açıklamalar geri kalan gezi noktaları içindir.

Kıble Dağı Camii

Kıble Dağı Camii
Kıble Dağı Camii

Kıble Dağı Camisi muhteşem manzarasıyla listeye girme hakkını yakalıyor. Gerek konumu gerekse mimarı yapısı olarak büyüleyici bir görsele sahiptir. Yaklaşık 1130 takımlı olan Kıble Dağı son zamanlarda oldukça fazla ilgi görüyor. Kıble Dağı Camii Hakkında Detaylar »

 • Adres: Kıble Dağı Camii / Güneysu – Rize

Anzer Yaylası

Anzer Yaylası
Anzer Yaylası

İkizdere ilçesine ait olan ve diğer adıyla Ballıköy olan Anzer’in şifa kaynağı olan Anzer balını duymayanımız yoktur sanırım. Bu yayla daha çok yerel halk tarafından gezilse de geleceğin turizm merkezi olma yolunda ilerliyor.

Ovit Yaylası

Rize ovit yaylası
Rize ovit yaylası

Rize İkizdere’ye bağlı olan Ovit Yaylası, yaz kış dondurucu suyu olan bu yayla, Ekşioğulları- nın her sene düzenlemiş olduğu şölenlerde birbirinden ünlü isimlerin konser verdiği Ovit şenlikleri Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi topluyor. Ovit Yaylası Hakkında Detaylar »

 #  Rize için gezip görülecek yerleri sıralamak inanın oldukça güç. Çünkü o kadar güzel yerler var ki bunları isimlendiremiyoruz. Yöresel yemekleri, oyun havaları, konuşma şiveleri gibi sayamayacağım bir çok güzellikler bulunuyor.

Rize Gezilecek Yerler Video

Rize’de gezilecek yerler listesini görseller ve ayrıntılarıyla tarafınıza sunmuş bulunuyoruz. Bunlarla yetinmeyip gezi noktalarını kolaylık olsun diye slayt şekline getirdik. Aşağıdaki videoyu seyredebilir yeni açtığımız Youtube kanalımıza içeriklerden haberdar olma adına abone olabilirsiniz.

Rize Gezilecek Yerler Haritası

Rize Gezilecek Yerler Haritası

Rize’de gezilecek yerler listemizi gelen istekler doğrultusunda Google haritası üzerinde de listelemeye çalıştık. Gezi önerilerimizi Google haritalar üzerinden görmek için tıklayın.

 #  Rize’de gezilecek yerler listemizi sosyal medyada paylaşabilir, ziyaretçi yorumuna açık olan içeriğimize aklınızda oluşan tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Umarız faydalı olabilmişizdir, yeni bir yazıda görüşmek üzere.. gezilesiyer.com

Rize’ye nasıl gidilir?

istanbul-rize-arasi-mesafe

Rize’ye ülkemizin her şehrinden ulaşım imkanı bulunuyor. Otobüs ile gelmek isteyenler en yakın otobüs terminallerinden sefer kontrolü yapabilir. Deniz yolunu kullanmak isteyenler özellikle yaz aylarında İstanbul’dan Rize’ye feribot seferlerini kullanabilirler.

Eğer kendi özel aracınızla gidecekseniz, ulaşım bilgileri şöyle;

İstanbul – Rize arası 1142 kilometre ve 13 buçuk saat sürmektedir.
Ankara – Rize arası 850 kilometre ve 11 saat sürmektedir.
Trabzon (havalimanı) – Rize arası 72 kilometre ve 1 saat sürmektedir.
Artvin – Rize arası 184 kilometre ve 2 saat sürmektedir.

Az evvelde söylediğimiz gibi Türkiye’nin her bir yerinden Rize’ye Karayolu ile ulaşım otobüs seferleri bulmak mümkündür. Uçakla gitmek isteyenler öncelikle Trabzon Havalimanına adına en uygun biletleri araştırıp gelebilirler. 1 saat süren havaş yolculuğuyla Rize’desiniz.

59 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

 1. Merhaba ben haziran ayında balayı için gelmeyi düşünüyorum doğu Karadeniz’de .Her yere rahatlıkla ulaşabilmek için otel arastirmami nereden yapmam daha mantıklı olur ?

 2. Merhabalar benim eylulde dugunum war ve balayi icin karadeniz bolgesini istiyorum rize trabzon ve artin arasinda kaldim ozellikle rize ve artvin karagole cok gitmek istiyoruz 1 hafta tatilimiz war ve rizeye gelip nerde kalmaliyiz ilce olarak rahat gezebilecegimiz ulasim imkani rahat olan bir ilce ve rizeden artvin karagole gidebilirmiyiz kolay bir sekilde

 3. Merhaba eşimle birlikte rize”ye yada trabzon gitmek istiyorum bayram tatli için giden arkadaşlar için araçlarında musaitlik durumuna göre bizide alabilirler mi ücretini ne ise verebiliriz. Teşekkürler.

 4. SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ TAVSİYELERİNİZ BENİ COK MEMNUN ETTİ FAKAT AKLIMA TAKILAN BİR SORUM VAR MÜMKĞNDE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.
  BEN RAMAZAN BAYRAMINI ARTVİN RİZE VE TRABZON OLARAK 8 GÜN BİR TATİL YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM BİZ 5 KİŞİLİK BİR AİLEYİZ VE SAHSİ ARABAM İLE BU GEZİYİ TAMAMLAYIP GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LAKİN ÇADIR İLE BU GEZİ YERLERİMİZ DE KONAKLAMAYI DÜŞÜNMEKTEİM VE KARADENİZE İLK DEFA BİR GEZİ PLANLIYORUM ACABA ÇADIR KURMAK İÇİN İMKANLAR YER OLARAK MÜSAİTMİ

  • Ali bey merhabalar, çadır kurmak için başka ideal yer bulamazsınız. Ramazan bayramında da havaların iyi olduğunu varsayarsak rize ayder yaylası ve artvin karagöl kamp için müsaittir. bu iki yer için ücret alınmıyor, ama ücretli olan yerler hakkında bilgim bulunmuyor maalesef.

   sevgiler..

 5. Merhabalr bizde ramazan bayram tatilinde karadeniz turu yapmak istiyoruz iki aile. Istanbuldan çıkacağız bize de rehber olur musunuz bir hafta yeterli gelir mi ve nasıl.bir rota oluşturmalıyız yardımcı olur.musunuz

 6. Öncelikle karadenize selamlar sahsi aracimzla gelmesek gezme şansımız nedir bu yazılan yerlere ulaşım imkanı nasıl bu yazının devamında konaklama bilgisi de verilmelidir

  • Yanlış bilgi aracınızla gitmezseniz daha çok yer görme imkanınız var cunku görülmesi gereken cogu yerlere tur imksnları ile çok rahat ulaşabilirsiniz.

 7. İlk başta yazınız için teşekkür ederim. Yayla yollarının düzgün olduğunuz söylemişsiniz. Pokut ve huser yaylalarına binek aracım ile çıkabilir miyim.

  • Genel anlamda Rize yaylalarının hiç birinde aracınızla çıkmak için problem yaşamazsınız ancak, Pokut yaylası için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Sebebi yolların dar, dik, çamurlu ve delik deşik olması. İki araç birbirine yol vermesi bazı yerlerde imkansız gibi. Üstelik aşağısı uçurum. 20 cm çukurlara dayanabilecek modelde araçlar için sorun yaşanmaz ama diğerleri için aynını düşünmüyorum. İniş çıkış sizi çok zorlar. Bu konu için köyün ileri gelenlerine sitem ettim, 2017 yılında ihaleye verildiği, proje aşamasında olduğunu söylediler. Pokut yaylası çıkıp görülmeye değer ama Araçda aileniz ve çocuklarınız varsa pek güvenli değil. İlla çıkmak istiyorum derseniz güneşli havada deneyin, yağmurlu havada çamur olacağından önermiyorum. Sevgiler..

 8. arkadaslar öncelıkle merhaba hazıran ayında bır karadeniz turu planlıyorum esım ve cocgum ıle bırlıkte 5-6 gunluk bır surecte gorulmesı gerekenyerlerı gezmem mumkun olabılırmı ve bu yayla kısımlarında cadır kurmam da bı sakınca varmı

 9. Azizim cevaplarinizi özenle okudum. Çok teşekkür ederim gayretli çevaplariniz icin.
  Biz gurberçi bir aileyiz. Esim isvicreli. Kesin donuse ikna edebilmem icin bi karadenizi gezdireyim diyorum.
  Bizim 4 cocugumuz var. En kucugu 6 aylik olacak o tarihlerde en buyugu 7. Arabamiz caravelle..

  Cocuklari fazla yormadan nasil bir gezi rotasi izlememiz lazim? Agustos ortasi kurban bayramindan hemen sonra 1 hafta ayirdik.. Fazla sicagi sevmiyoruz bu arada.. Cevap verirseniz sevinir mesut bahtiyar oluruz 🙂

  • Asım bey merhaba,

   Öncelikle Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Öpün onları bizim için.

   Ağustos ayında Rize ve civarı oldukça güneşli ve nemlidir. Özel aracınızla yer yer gezip görmeniz sizin için bir avantaj olacaktır. Eğer sadece Rizeyi gezecekseniz bu listedeki destinasyonlar size yeterli olacaktır. Ama yok küçük bir Karadeniz turu istiyorsanız buradaki listede bulunan yerlerden kendinize bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz. 🙂

 10. Merhabalar nisan 20 den sonra rize ve trabzon gezisi düşünüyoruz esim ve iki çocuğumla.. ozellikle yaylalari çok merak ediyorum acaba o tarihlerde soguk olur mu çocuklarla rahat gezebilirmiyiz???? bilgi verirseniz sevinirim

  • merhabalar,

   Karadeniz bölgesi, özellikle Rize ve Trabzon bu aylarda hep yağışlı ve serin geçer. Şuan Rize’deyiz ve havalar oldukça sert. Çocuklar için uygun değil. İnternetten aylık ve haftalık hava tahminlerine göz atmanızda fayda var.

 11. Merhaba, karlar erimeden Rize’ye gitmek istiyoruz .tahminen karlar ne zaman erir ve gezmek için nereleri ayrıca konaklamak için hangi ilçeyi tavsiye edersiniz 🙂

 12. Merhabalar. Yabanciyim. Rizeye bir yaz ayinda foto çekmeyi 3-4 günlük için gemeyi düşünyorum. Yol rotasıni tavsiye edermisiniz. Çok pahalı olmasin. Teşekkür ederim.

  • Merhabalar, Tatyana hanım..

   Rize turizminin %80 lik bir bölümünü Çamlıhemşin üstlenmektedir.
   Şehir merkezine biraz uzaktır o yüzden konaklama tercihinizi Çamlıhemşin olarak tercih etmenizde fayda var.

   Çamlıhemşin’de Önemli Noktalar
   – Ayder yaylası
   – Pokut ve Sal yaylası
   – Zil Kalesi
   – Fırtına Deresi

   buralarda bir kaç gününüzü doğanın güzelliklerine ayırabilirsiniz.
   Ardından merkeze inin ve günü birlik ziraat çay bahçesine çıkın, ardından rize kalesi ve zamanınız kalırsa en meşhur caddesi olan kuyumcular caddesinde biraz hediyelik eşyalar bakın. Eğer araç kiralama gibi bir imkanınız varsa İkizdere Ovit yaylasına çıkıp piknik yapabilir, dönüşte İkizdere merkez’de bulunan 5 yıldızlı Ridos termal otel’de kaplıcalara girip günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

   iyi gezmeler..

 13. S.A. Nisan ayinda esim ve iki alman ciftle Rizeye gelecegiz bir haftaligina. Lütfen bana onlari gezdirebilecegim yerler önerirmisiniz?
  Allah razi olsun.

  • Mustafa bey merhabalar,

   Liste zaten hazırlandı, görsellerin altındaki bağlantılara tıklayarak daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Rize öyle yüzölçüm olarak büyük bir yer değil, bir haftada talan edersiniz.

   Dönüşte yorumlarınızı bekliyoruz..

 14. Selam ben motorsikletle Ordu ünyeden baslamak ve trabzon ,rize nin özelikle yaylalarini gezmek isdiyorum ordan ovit tüneli ve Erzurum dönüs bilmek isdedigim sey motorum arazi tarzi deyil gezi motoru rizenin yaylalarina cikabilirmiyim ?

 15. Merhaba balayı için Karadeniz turu yapmayı düşünüyorum 3 günlük Trabzon gezisinden sonra 3gün de Rize’de kalamayı düşünüyoruz oteller ve gezilecek yerler hakkında düşüncelerinizi yazabilir misiniz her konuda şimdiden teşekkür ederim

 16. Güzel çalışma Ayrıca eklerseniz iyi olur;
  Büyük Gülbahar Sultan Camii
  Polovit Şelalesi
  Kaçkar Dağları Milli Parkı
  Şenyuva Köprüsü

 17. Ağustos ayında ailemle birlikte kendi aracımızla 5-6 günlük Karadeniz turu yapmayı düşünüyoruz, aklıma takılan tek şey Konyanın düzlüğüne alışmış hyundai accent aracımız Karadenizin sarp yamaçlarına dayanabilir mi, bu konuda endişelenmeye değer mi sizce?

  • Sayın Beyza Nur, aynı endişe ile Ford Escort aracıma tüm bakımları yaptırdım lakin dik dağ yollarında dur kalk nedeniyle 2 aylık debriyaj baskı balatamda kokular gelmeye başladı ve sürekli yağan yağmur nedeniyle araçta değişik değişik arızalar başgösterdi. Gözünüz korkmasın ama temkinli olun. Bu arada neredeyse tüm yollar düzgün ve bu güzel.

 18. Rize’ye gidip gezmek istiyoruz ve 2 3 gün kadar vaktimiz olduğunu varsayarsak ; sıralama olarak nasıl gezmemizi önerirsiniz, teşekkürler.

  • Bana sorarsanız şöyle yapın. İlk gün merkezde konaklayın… Rize Kalesi, ziraat çay bahçesi ve akşamında Dağmaran’a çıkın. 2. gün ise Ayder yaylasına doğru yol alın ve Çamlıhemşin’in güzelliklerine doyun. Dönüşte zil kalesine uğramayı unutmayın. 3 gün ise Ağaran Şelalesi (en son sel almıştı, siz yinede sağlam mı diye araştırın) uğrayın ve orada çok oyalanmadan Kıble Dağı Camii ile gezinizi bitirin. Dönüşte yolunuz Trabzon’dan da geçecekse Uzungöl’e de uğrarsanız tadından yenmez 🙂

 19. Gezip görmeyi çok istediğim şehirler var ama gezemiyorum en huzur verici yerlerde Trabzon ve rize olduğunu ve bu gibi şehirlerde yaşamak isterdim …

  • Küçükken çok gitmiştim, hala eskisi gibiyse listeye hiç eklemeye gerek yok 😉 Of sahilinden denize girmek daha mantıklı

 20. 18 Kasım a biletlerimizi aldık çok şükür,bi aksilik olmazsa gezemediğimiz diğer taraflarınıda gezme fırsatı bulacağız.Bu arada güzel vatanımızın bir çok yerini gezmiş biri olarak bu tür sayfaları beğenerek takip ediyorum

  • Ahmet bey değerli yorumunuz için teşekkürler. Listemizi sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz. Eğer unuttuğumuz bir yer olmuşsa bildirin araştırıp ekleme yapalım. iyi günler.

 21. Bir Rizeli olarak rizede gezilecek yerler listesini bu denli ayrıntılı ve zengin anlattığınız için teşekkür ederim. bir çok yeri inanın ben bile ilkkez görüyorum. önümüzdeki sene memlekete geldiğimde bu listeden yararlanacağımı bilmenizi isterim. fakat ağaran şelalesini de bu listeye eklemenizi isterdim. turistlik bakımından oldukça ilgi görüyor. ama yinede siz bilirsiniz.

  • Fatma hanım merhaba, Ziyaretçilerimizden aldığımız bu güzel mesajlar sayesinde sitemizi her geçen gün geliştiriyor ve içerikleri çoğaltıyoruz. Ağaran Şelalesi gerçekten Rize’nin en öncü şelalesi diyebilirim. Geçen yaz Rize gezimde çok istesem de Ağaran şelalesine uğrayamadan dönmek zorunda kaldım. Listeye ekleme konusunda haklı olabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bu konu hakkında bir araştırma yapıp listeyi güncelleyebilirim. Teşekkürler, iyi günler.

 22. Çok kısa ve öz bir şekilde anlatılmış. Her biri ayrı güzellikte. Trabzon seyahatimde bunların çoğunu gördüm, bazılarını kaçırmışım. Keşke seyahat öncesinde okusayımışım. Artık bir daha ki sefere.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here