15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Tanıtımı, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

15 Temmuz şehitleri anısına yapılmış olan hatıra ormanı İstanbul Sarıyer bölgesinde 3. köprü(Yavuz Sultan Selim Köprüsü) manzaralı bir yerde yapılmıştır.

Reklamının çok iyi yapılamadığı ve çevredeki insanlar haricinde az kişinin bildiği yeri bende sonradan keşfetmen kişiler arasındayım.

15 Temmuz Şehitleri Anıtı gibi her şehit adına dikili bir ağaçlar, devasa büyüklükte 3. köprüyü sembolizme eden bir bayrak ve darbe gecesini anlatan büstler bulunmakta.

Bilmeniz Gerekenler?

Hatıra ormanı içerisinde yiyecek içecek satışı bulunmamaktadır. Araçla girilmesi mümkün değildir. Oturacak banklar haricinde kapalı bir çardak bulunmamaktadır. Giriş Ücretsizdir ve açılış kapanış saatleri vardır.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Sarıyer bölgesinde yer almaktadır. Sarıyer merkezine vardığınızda tabelalardan Rumeli Feneri istikametine giden tabelaları takip edebilir daha sonra yönünüzü 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormana çevirebilirsiniz.

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına toplu taşıma hizmeti verilmemektedir. Özel aracınızla veya numarasını aldığınız taksiyle gitmelisiniz. Dönüş oldukça uzakça uzak olduğundan merkeze ulaşmanız baya zahmetli olabilir.

 • Adres: Garipçe, Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Civarda bulunanlar

Eğer yolunuz İstanbul ve çevresine düşerse daha önceden hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı kendinize rehber edinebilirsiniz.

 • Irem
  Irem - 00:21

  Çadır kurup kamp yapılır mı?

  Cevapla

 • İlhan
  İlhan - 13:10

  Semaver yakma şansı varmı serbestmi

  Cevapla

 • Ömer
  Ömer - 12:11

  İETT sefer düzenliyormu?

  Cevapla

 • misafir
  misafir - 11:32

  aracı park edecek yer var mıdır?

  Cevapla

 • somebody
  somebody - 14:46

  Acaba düğün nişan için resim çektirebilir miyiz?

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 15:17

   Tabi ki çekilebilirsiniz. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Orman müdürlüğüne ait, izin almanız gerekebilir mi o konuda net bir bilgim yok ne yazık ki.

   Cevapla

 • Alya kosamova
  Alya kosamova - 01:21

  İçeride 1 Aydır yiyecek içecek satangenç girişimci arkadaşlar var odun ateşinde çay manzaraya karşı masalarda çay kahve közde Mısır satıyor gayet lezzetli tavsiye ederim ve çok güzel bir yer 15 Temmuz hatıra ormanı

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL