Alpsarı Göleti (Sarı Gölü) Tanıtımı, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hakkında Bilgiler

 »  Alpsarı Göleti, Çankırı’ya 21 kilometre, Ankara’ya 155 kilometre uzaklıkta, denizden 890 metre yüksektedir. Gölet tarımsal sulama ve rekreasyonel amaçla kullanılmaktadır. Akarsu yatağından 21 metre yüksek olan bendinin uzunluğu 450 metredir. Galat Çayı üzerine yapılan gölette av yasağı dışında olta balıkçılığına izin verilmektedir.

 »  Üstü kapalı piknik kamelyalarının yanında mangal bulunmaktadır. Mangallık et, tavuk, sucuk, tel, ve kömür gibi ihtiyaçlarınızı dilerseniz kendiniz getirebilir, dilerseniz marketimizden temin edebilirsiniz. İsteğe göre semaver de kiralayabilirsiniz.

 »  Bakanlıkça izin verilen zamanlarda sadece olta balıkçılığı serbesttir.

alpsari-goleti

Aktiviteler

Deniz bisikleti, yapay çim saha, voleybol, basketbol, tenis kordu, kondisyon aletleri, çocuk parkı, bisiklet ve yürüyüş yolları mevcuttur.

Restoran

Düğün, yaş günü, nişan, Alpsarı Kebap, Antrikot, bonfile, kuzu pirzola, köfte, kanat, balık, meze ve salata çeşitleri. Ayrıca göl içi restoranları ile eşsiz manzarada yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Alpsarı Köyü / Korgun / ÇANKIRI
Ulaşım: Korgun İlçesi Alpsarı Köyü sınırları içerisinde alan Alpsarı Göleti; il merkezine 10 km. mesafededir.

 »  Tarif: Buraya ulaşmak için D765 yolu üzerinde tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ya da kent merkezden buraya giden servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.


 »  Eğer yolunuz Çankırı’ya düşerse önceden hazırladığınız Çankırı Gezilecek Yerler adlı yazımızı kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!