Balkanlarda Görülmesi Gereken 10 Harika Yer

Hakkında Bilgiler

Balkan Turları

Hem uzun hem de kısa dönemli tatil fırsatlarını Balkanlar turu ile değerlendirebilirsiniz. Yunanistan, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Bosna-Hersek ve Arnavutluk gibi Balkan coğrafyasının en güzel ülkelerini adım adım keşfedebilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz en güzel Balkanlar turu olanakları;

 • ● Ankara Hareketli Vizesiz Büyük Balkan Turu
 • ● Uçaklı Balkan Turu
 • ● Muhafazakar Balkan Turu

En güzel tur fırsatları ve Balkan turu vizesiz için hemen tıklayın.

Balkanlar’ın tarihi, kültürü ve doğasıyla öne çıkan 10 harika kenti ve bölgesini ziyaret etmek ister misiniz? İşte balkanlarda görülmesi gereken 10 muhteşem yer

Postojna Cave – Slovenya

Burası dünyanın en uzun yer altı mağarası olarak biliniyor. Buranın enteresan yanı ise elektiriğini başkentten önce buraya gelmiş olmasıdır.

Postojna Cave – Slovenya

Prizren – Kosova

Prizren Kosova’nın güneybatısında bulunuyor.Mükemmel Rumeli yemeklerini denemek isterseniz kesinlikle Prizren’i görmelisiniz.

Prizren – Kosova

Plovdiv – Bulgaristan

Plovdiv özellikle Nisan-Ekim taihleri arasında ziyaret etmek için ideal. Tarihi mekanları, doğasıyladiğer bir güzel Balkan şehri.

Plovdiv – Bulgaristan

Kotor – Karadağ

Kotor Karadağ’ın güzel bir kıyı şehri. Tarihi dokusu, harika denizi, sakinliği ve huzur dolu doğası ile turistleri büyülüyor.

Kotor – Karadağ

Belgrad – Sırbistan

Belgrad gece hayatının renkliliğiyle güzel bir yerdir. Srpskih Vladara Caddesi’nde Belgrad’ın sembolü haline gelen Aziz Sava Kilisesi’de en meşhur yeridir.

Belgrad – Sırbistan

Saraybosna – Bosna Hersek

Bir Balkan turunun olmazsa olmaz rotaSaraybosna. Savaş sırasında kuşatma altında kalan Bosnalıların hayatta kalmasının sebebi Umut-Hayat Tüneli görülmesi gereken yerlerden. Şehir benzer şekilde Osmanlı mirasından birçok güzel yapı ve kültürü barındırıyor.

Saraybosna – Bosna Hersek

Split – Hırvatistan

Split, tüm Dalmaçya’nın en büyük ve en önemli şehridir.Burası Roma imparatorluğundan kalma ama bir o kadar da modern bir kent.

Split – Hırvatistan

Ohrid – Makedonya

Ohrid Makedonya’nın en büyük 8. kenti. Bu güzel kent, cennet mekan Ohri Gölü’nün kenarında kurulu

Ohrid – Makedonya

Tirana – Arnavutluk

Müzeleri, türbeleri, Justinyen Kalesi ve deniziyle Tirana başka güzel bir Balkan şehri. Şehir merkezine çok yakın Dajti dağı burada görülmesi gereken başka bir yer.

Tirana – Arnavutluk

Meteora – Yunanistan

Meteora, binlerce yıl önce yeryüzündeki sıcaklık değişiklikleri ile oluşmuş, ortalama yükseklikleri 300 metreye ulaşan koyu renkli dev kayaların olduğu bir bölgede yer alıyor.

Meteora – Yunanistan

 • 
ARDIÇ
  ARDIÇ - 09:00

  Gerçekten çok güzel, görmeye değer.

  Yanıtla

 • 
GECE
  GECE - 03:32

  güzel bir yer

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.